Koronavirüs en hızlı o ülkelerde yayılıyor!

Koronavirüs salgını dünyada önüne geçilmez bir şekilde yayılırken bilim adamları KOVİD-19’a karşı ilaç geliştirmek amacıyla var gücüyle çalışıyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Koronavirüs salgını dünyada önüne geçilmez bir şekilde yayılırken bilim adamları KOVİD-19’a karşı ilaç geliştirmek amacıyla var gücüyle çalışıyor. Aşının ne vakit bulunacağı kesinlik kazanmazken uzmanlar, virüsten korunmak amacıyla sık sık el yıkamanın, maske takmaktan bile daha etkili olduğunu açıkladı.
 
Virüsün damlacık yolu ile daha süratli bulaştığını ifade eden uzmanlar en az yirmi saniye olmak üzere el yıkamanın en mühim koruyucu olduğunu söyledi. Avrupa’ya sıçrayan virüsün İtalya’da büyük bir süratle yayılması ise dikkat çekti. Pazar günü İtalya’da 800’lerde olan hasta sayısı bir günde bin 700’ün üstüne çıkınca bütün ülkede “el yıkama” konusu ile ilgili uyarılarda bulundu. İlkokullarda öğrencilere yemeklerden evvelce el yıkama zorunluluğu getirdi.
 
 İtalya’da yaşanan bu gelişmeler  akıllara Gallup’un Avrupa’da yaptığı el yıkama alışkanlığı üstüne yaptığı araştırmayı getirdi. Tuvaletten çıkınca el yıkama alışkanlığının araştırıldığı çalışmada Türkiye yüzde 94 ile bu hususta ikinci olurken İtalya ise yüzde 54 ile Avrupa’da sondan ikinci olmuştu.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri