Koronavirüste büyük skandal!

Dünyanın önde gelen ilaç şirketlerine üç sene evvel bir öneride bulunarak korona virüsü gibi patojenlere karşı süratli aşı geliştirilmesini istedilği ama dünyaca ünlü şirketlerin bunu reddettiğini yazdı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

İngiltere'nin çok satan gazetelerinden The Guardian, Avrupa Birliği'nin dünyanın önde gelen ilaç şirketlerine üç sene evvel bir öneride bulunarak korona virüsü gibi patojenlere karşı süratli aşı geliştirilmesini istediğini ama dünyaca ünlü şirketlerin bunu reddettiğini yazdı.

Aralık ayının sonucunda meydana çıktıktan sonra küresel bir panik yaratan korona virüsünü engellemek için atılan bir adımın 3 sene evvel önemsenmediği meydana çıktı. İngiltere’nin çok okunan gazetelerinden The Guardian, Avrupa Birliği’nin 3 sene evvel corona virüsü gibi patojenlere karşı süratli aşı geliştirme çalışmasını dünyanın önde gelen ilaç şirketlerine önerdiği ama bu önerinin dev şirketler tarafından reddedildiği anlaşıldı.

YÖNETİMDEKİ İLAÇ ŞİRKETLERİ SICAK BAKMADI

Avrupa Komisyonu’ndaki temsilcilerin İnovatif İlaç İnisiyatifi (IMI) adlı bir oluşumda bu öneriyi sunmuş olduğu belirtilirken, “Bu inceleme ve proje ile beraber mümkün bir salgının meydana çıkmasından evvel patojenlere karşı aşı geliştirilmesi ve meşru düzenlemelerin yapılmasının” öneri edildiği aktarıldı. Ancak IMI adlı Avrupa merkezli araştırma kuruluşunda görevli ilaç şirketlerinin bu fikre sıcak bakmadığı aktarıldı.

Brüksel merkezli bir araştırma şirketi olan COE’nin hazırladığı raporda IMI’nin idare kurulunun aldığı tüm kararlar ele alındığında bu skandalın meydana çıktığı tespit edildi. Avrupa Birliği’nden 5 milyar dolarlık bütçe alan ve hem kamudan hem de özel şirketlerden destek alan IMI, Avrupa çapında tıbbi deneyler gerçekleştirmeyle yükümlüydü.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri