LGS için yeni destek paketi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamayla 1000 soruluk 2. destek paketini yayınladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamayla 1000 soruluk 2. destek paketini yayınladı. Selçuk "LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz için Mayıs ayı 1.000 soruluk 2. destek paketimizi sunuyoruz. Öğrencilerimizin motivasyonunu arttırmak amacıyla emek veren Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ekibimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı (LGS) çerçevesinde gerçekleştirilecek merkezi imtihana hazırlık amacıyla öğrencilere hem örnek sorular, hem de çalışma sorularıyla kaynak desteği sunulmaya devam ediyor.

8'inci sınıf öğrencileri için birinci dönem müfredat ve kazanımlarına yönelik 516 soruluk ilk destek paketi 16 Nisan’da, 1000 soruluk birinci destek paketi de 4 Mayıs’ta yayımlanmıştı. 1000 sorudan meydana gelen mayıs ayı çalışma soruları ikinci destek paketi ise bugün erişime açıldı.  Sorulara ‘Çalışma Soruları Destek Paketi’ne Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinin //odsgm.meb.gov.tr/ adresinden erişilebiliyor.

TOPLAM 2 BİN 516 SORULUK KAYNAK

LGS’ye katılacak öğrencilerin en iyi şekilde hazırlık yapabilmeleri ve Türkiye’nin her yerindeki çocuğa fırsat adaleti sağlayabilmek amacıyla gayret sarf ettiklerini bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS’ye hazırlık sürecinde verdiğimiz örnek sorularımızla öğrencilerimizin imtihan kaygısı yaşamadan, motivasyonlarını yükselmenin çabasındayız” dedi. Bakan Selçuk, 20 Haziran’da gerçekleşecek imtihanla alakalı başta sağlık tedbirleri olmak üzere her türlü detaya en ince ayrıntısına kadar hazırlandıklarını belirterek, “Uzaktan eğitim süreciyle beraber öğrencilerimizin her an yanısıra olabilmek amacıyla verdiğimiz seçenek kaynakları çeşitlendirdik. Ayda bir kez yayımladığımız “Örnek Soru Kitapçığı”nı 2 kez yayımlamaya başladık. Bugün “Çalışma Soruları Destek Paketi”nin de üçüncüsünü paylaşıyoruz. Bu yeni paketle beraber  toplam 2516 soruluk bir kaynağı erişime açtık” şeklinde konuştu.

BİR KEZ DAHA YAYIMLANACAK
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da gerçekleşecek imtihana kadar bir kez daha LGS çalışma soruları destek paketinin ve örnek soru kitapçığının yayımlanacağını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu destek paketleri amacıyla Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanları, 81 ilde bulunan  Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz büyük emek veriyorlar. Özelikle bu pakette Ankara, Antalya, Bolu, Diyarbakır, Düzce, Gümüşhane, Isparta, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa Ölçme Değerlendirme Merkezlerindeki arkadaşlarımız mühim katkı sağladılar. Emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına, katkı gerçekleştiren ölçme değerlendirme merkezlerine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.”
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri