Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandı

Koronavirüse pandemisine karşı Türkiye'de önlemler kapsamında 33 ilimizde sokağa maskesiz çıkılması da yasaklandı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Koronavirüse pandemisine karşı Türkiye'de önlemler büyük bir titizlikle alınmaya devam edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca'nın 'Kontrollü sosyal hayat' diye nitelendirdiği dönemde salgına karşı en mühim silah şüphesiz maske olacak. Bununla beraber 33 ilimizde sokağa maskesiz çıkılması da yasaklandı.

Salgında maske kullanımının önemi gün geçtikce daha da önem arz etmeye başladı. Kişilerin kendilerini güvenliğini sağlamak ve daha muhimi etrafındaki insanları güvenliğini sağlamak amacıyla maske takması hayati derecede mühim. Türkiye'de maske takma alışkanlığı gün geçtikçe daha da iyiye giderken bunun istisnaları da oluyor. Bu istisnaların da önüne geçebilmek adında 33 ilde sokağa maske takmadan çıkılması da yasaklandı.

"Kontrollü Sosyal Hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile yeniden hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, kimi illerde hıfzıssıhha kurulları doğrulusunda sokağa çıkıldığında da zorunlu tutuluyor.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

Koronavirüs salgını sebebiyle Mardin, Malatya, Bursa, Kocaeli, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Zonguldak, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu ve AmAsya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri