Metin Feyzioğlu, Barolar Birliği Başkanı oldu

Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'na bugün yapılan seçimlerde Ankara Baro Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. Seçimde üç aday yarıştı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

 

CAFESİYASET- Türkiye Barolar Birliği seçimlerindeki yarış, yapılan seçimlerle bitti başkanlığa Ankara Barosu Başkanı Prof. Dr. Metin Feyizoğlu seçildi. Seçimlerde eski başkan Ahsen Coşar ve İstanbul Barosu eski başkanı Kazım Kolcuoğlu da yarıştı.
 
TBB'nin bugün yapılan genel kurulunda divan başkanlığını CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav yaptı. Metin Feyzioğlu'nun kazanacağı, Önder Sav'ın Divan Başkanlığına seçilmesi ile büyük ölçüde belli oldu. Önder Sav'ın, Feyzioğlu'nu CHP'nin başına hazırladığı Ankara kulislerinde bir süreden beri konuşulan bir konu. 
 
Türkiye Barolar Birliği (TBB) 32. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi yapıldı. Baronun 8. başkanlığı için ise TBB mevcut Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ile eski İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu yarıştı.
 
Yarıştan galip çıkan ise Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu oldu. 

Metin Feyzioğlu Kimdir?

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türk Akademisyen ve hukukçu. 1992 yılında Kamu Hukuku yüksek lisansını tamamlamıştır. Kamu Hukuku alanında 1995 yılında doktor ünvanını almıştır. 1996 yılında mezun olduğu fakülteye Ceza Hukuku alanında Yardımcı Doçent olarak atanmıştır.
 
Columbia Üniversitesi'nde Hukuk İngilizcesi sertifikasını almıştır. 2000 yılında Doçent, 2005 yılında Profesör olmuştur. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olmuştur. 1991 yılından beri kayıtlı avukat olarak çalıştığı Ankara Barosu'nun, 10 Ekim 2010 tarihinde yapılan seçiminde başkanlığına seçilmiştir.
 
SEÇİMLERDE ÜÇ ADAY YARIŞTI
 
Türkiye Barolar Birliği seçimlerinde 3 aday yarıştı. TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşar'ın yeniden aday olduğu genel kurulda diğer iki aday ise Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ile İstanbul Barosu önceki başkanı Kazım Kolcuoğlu. Türkiye barolarından 447 delegenin oy kullandığı seçimde Türkiye'nin üç büyük barosundan İstanbul 99, Ankara 39 ve İzmir'den 22 delegenin oyları belirleyici oldu.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Önder Sav operasyonu

Metin Feyzioğlu'nun Barolar Birliği Başakanlığına seçilmesi, Önder Sav'ın CHP üzerindeki hesaplarının devam ettiğini gösteriyor.Foto Galeri
Video Galeri