Nafaka mağdurları icraat bekliyor

Son yılların en çok tartışılan konuları arasında bulunan "süresiz nafaka"ya ilişkin Bakanı Abdülhamit Gül’ün yaptığı açıklamalar memnun etmezken, mağdurlar bu konuda somut adımlar bekliyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Son yılların en çok tartışılan konuları arasında bulunan "süresiz nafaka"ya ilişkin Bakanı Abdülhamit Gül’ün yaptığı açıklamalar memnun etmezken, mağdurlar bu konuda somut adımlar bekliyor.

“Oyalanmak istemiyoruz”

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu yetkilileri, “Nafaka mağdurları olarak nafaka kanunu ile ilgili çalışmalar yapmaktayız, her iki tarafı da mağdur etmeyecek düzenlemede sona geldik ve yakın zamanda çalışmaları sonlandırıyoruz tarzındaki Adalet Bakanlığı’nın açıklamalarını defalarca duymaktan sıkıldık. Ucu açık kelimeler ile “Yakında...” söylemi ile bizleri geçiştiremezler. Zaman kavramı bugün mü, yarın mı, bir ay sonra mı yoksa bizleri oyalayıp durduğunuz vaatler seçim sonrasına mı kaldı? Bunu öğrenmek tüm mağdurların hakkıdır” şeklinde konuştu.

“Tahammülümüz kalmadı”

“Adalet Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptıkları bu tarz ucu açık ifadelerle bizleri kandırabileceklerini ve bu konuda susturabileceklerini sanmasınlar” denilen açıklamada yetkililer, “Aile konusunda gösterdiğimiz hassasiyeti Adalet Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da sürdürmelidir. Artık zaman kaybına tahammülümüz yoktur bir an önce seçim öncesi bu yasanın TBMM’ye gelmesi ve kanunlaşması gerekmektedir. Aynı zamanda çocuklarının nafakasını ödeyip göremeyen mağdurların maruz kaldığı bu utanç verici çocuk haczinin de sonlandırılması gerekmektedir. Gecikmiş adalet adalet değildir söylemini bakanlarımıza hatırlatırız” ifadelerini kullandı.

RESUL EKREM ŞAHAN / YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri