Nilgün Şimşek Olayında Cinayet Şüphesi

ATV nin En Çok İzlenen Programlarından Müge Anlı'ın Hazırlayıp Sunduğu Tatlı Sert İsimli Programda Cinayet Şüphesi Ağır Basıyor

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

4 Nisan 2017 tarihinden beri kendisinden hiçbir haber alınamayan 37 yaşındaki Nilgün Şimşek ablası Neslihan Akgün ve annesi Sezen Akgün kayıp kızlarını bulmak için Müge Anlı'nın programına başvurdu.  Eşi Mustafa Şimşek'in çevresine Nilgün hanım ile ilgili "Almanya'da öldü, Zonguldak'ta defnedildi" dese de ortaya çıkan olaylar zinciri ekran başındaki herkesi şoke etti. Peki Nilgün Şimşek'e ne oldu? Eşi Mustafa bey kimlerden neler saklıyor? 

Nilgün Şimşek 'den ailesi 4 Nisan 2017 tarihinden beri haber alamıyor. İddialara göre Nilgün Hanım eşi Mustafa Şimşek'in herkese "Benim eşim pankreas kanseri oldu, Almanya'ya ablasının yanına tedaviye gitti." dediğini öğrenildi. Aradan geçen 3 ay sonra ise Nilgün hanımın eşi Mustafa bey bu defa "Nilgün'ü kaybettik. Cenazesi Almanya'dan gelecek Zonguldak'tan defnedilecek." açıklamalarını yaptığı ortaya çıktı.

Bütün bu olaylardan sonra ise komşular dua okuyup taziyeye gitmeye başladı. Bu taziyelerin biri ise Nilgün hanımın kız kardeşi Neslihan hanıma ulaşmasıyla olaylar zinciri başladı. Neslihan hanım ise bu taziye mesajından sonra kayıp olan Nilgün hanımın eşini aramaya başladı ama bir sonuca ulaşamadı. Ailenin Nilgün hanımı aramaya başlamasından sonra ise eş Mustafa bey bu defada "Nilgün beni terk etti gitti. Bende utandığım için çevreme Almanya'da öldü dedim" açıklamasını yaptı.

Babam bana Nilgün'ü öldürdüğünü söyledi

Bütün bu olaylar ve Mustafa beyin tutarsız açıklamalarından sonra polis soruşturma başlattı. Nilgün hanımın eşi Mustafa Şimşek ile birlikte oğlu tutuklanarak 3,5 ay ceza evinde kaldı. Ceza evinde kalan oğlu Ömer'in anlattıkları da olayın bir kayıptan çok cinayet olduğu izlemini verdi. Ömer polise verdiği ifade de "Babama Nilgün annenin nerede olduğunu sorduğumda yeter artık dayanamadım ben gerekeni yaptım,onu öldürdüm dedi. Etraftan soran olursa Almanya'ya tedaviye gitti derim bir süre sonrada öldü derim dedi. Ben babamın Nilgün annemi tam olarak ne zaman nasıl öldürdüğü bilgi sahibi değilim. Ama babamın bana onu öldürdüm detayını sorma lafını çok iyi hatırlıyorum." açıklamasını yaptı.

Mustafa Şimşek'in ilk evliliğinden olan Selçuk Şimşek'te "Nilgün ablayla babamın ara ara kavgaları oluyordu. Ramazan ayına girmek üzereydik Nilgün abla yok olduğunu anladım. Nereye gitti dedim Zonguldak'a gittiğini sonradan hastalığından dolayı tedavi için Almanya'ya geçtiğini söyledi babam.

-Sonra bir gece babam aradı 'Oğlum başımız sağ olsun Nilgün öldü' dedi. Ondan sonra iş yeri bana 3 gün ölüm izni verdi. Dedim ki 'Baba iş yeri bana 3 gün izin verdi bu maaşımdan kesilecek. Ama ölüm raporunu iş yerine verirsem maaşımdan para kesilmez" dedim. Babam bana "Almanya'dan gelirken ölüm raporu unutulmuş" dedi. Sonra eşim dedi ki "Cenaze unutulur rapor unutulmaz" dedi...Ölüm raporunu alamadım..."

Selçuk bey dikkat çeken başka bir detayı da şöyle anlattı "Sonra bir gün babam aradı annenin telefonu ver Nilgün konuşacak dedi. Bende annemi rahatsız etmeyin ne konuşacak dedim. Ben annemden helallik alacak diye düşündüm verdim telefon numarasını. Sonra annemi aramış sözde kocam ve çocuklarım sana emanet demiş...Sonra anneme sordum aslında hiç böyle bir olay olmamış babam anneme söylettirmiş." 

Mustafa istedi bu açıklamaları yapmamı

Canlı yayına katılan Mustafa beyin ilk eşi Gülay hanım ise oğlu Selçuk'un açıklamalarını doğruladı. Eşi Mustafa'nın bu açıklamalarını yapmasını istediğini de canlı yayında söyledi Gülay hanım.

Annem babama hala aşık

İddialardan bir tanesi de Mustafa Şimşek'in ilk eşi Gülay hanımında Nilgün hanımın kayıptan haberdar olduğu yönünde. Mustafa beyin ve Gülay hanımın kayıptan sonra tekrar imam nikahlı yaşaması da ise şüphelendiren diğer durum. Ayrıca Selçuk beyin "Annem babama hala aşık" demesi ile dikkatleri üzerine çekmesine sebep oldu eski eş Gülay hanımın.

Kendisinden bir türlü haber alınamayan Nilgün Şimşek'in pedagog gözleminde ifadeleri alınan 2 çocuğunda anlattıkları tüyler ürperticiydi. Çocuklar verdikleri ifadede "O gün ben kardeşimle oyun oynuyordum annem ve babam kavga ettiler. Babam annemin kafasını yere vurdu. Ben anneme baktım annemin ağzından köpük geliyordu hiç konuşmadı. Babam mezar gibi bir yer kazdı.Babama niye burayı kazıyorsun dediğimde annen buradan Almanya'ya gidecek dedi." anlatımlarını yaptı.

Ortaya atılan iddialar bununla da bitmedi ve bir komşuda bende aşağıdan 7-8 kere güm güm ses duydum şeklinde ifade verdiğini açıkladı. Bütün bu olaylardan sonra ise Nilgün hanımın eşi Mustafa bey ve diğer aile bireyleri 3 ay ceza evinde kaldıktan sonra serbest bırakıldı ama Nilgün hanımdan hala bir haber yok. Canlı yayına katılan aile ise kızlarının nerede olduğunu bulmak istiyor.

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri