Onları asla unutmayacağız

İstanbul’da Aydos Ormanı’nın iç kısmında bulunan doğa harikalarından olan göle akan kirli su canlıları ve eko sistemi tehdit ediyor. Kirli suların aktığı göl havadan görüntülendi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

İstanbul’da Aydos Ormanı’nın iç kısmında bulunan doğa harikalarından olan göle akan kirli su canlıları ve eko sistemi tehdit ediyor. Kirli suların aktığı göl havadan görüntülendi.

Aydos Ormanı içindeki gölün çevresinde bulunan işletmeciler, gölün üst kısmında bulunan ahırlardan gelen hayvansal atıkların ve gölün yakınında bulunan su istasyonundan gelen atık suların göle akması sebebiyle gölde yaşam sürdüren balıkların öldüğünü belirterek, bunun yanı sıra kötü kokulardan ve çevre kirliliğinden ötürü kendi müşterilerin azaldığını ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

İnsanların ve gölde yaşayan canlıların yaşamı tehlikede

Göle akan kirli su ve atıkların gölde yaşayan canlıları tehdit ettiğini belirten işletme çalışanı İsmail Öztürk, Ben burada ikamet ediyorum. 

Göl simsiyah bu durumdan rahatsız oluyoruz. Gölün böyle kirli olmasının sebebi, göle gelen derenin üstünde bulunan  su fabrikası, ahırlar ve evlerin kanalizasyon çukurlarının buraya bağlantılı olmasıdır.

Burada çok kötü koku yapıyor. Sivrisinekler çoğaldı müşteriler de durmuyor. Atık ve kirli sulardan ötürü balıklar ölüyor, gölde yaşayan yayınların sazan balıklarının cansız bedenlerini kenara vurmuş buluyoruz. 

Yetkililerin bu halle ilgilenmesini istiyoruz. Bu atıklar ve kötü koku hem bizim, hem müşterilerimizin hemde gölde yaşayan canlıların yaşamını tehdit ediyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan Aydos Ormanı'nda atıklardan kirletilen göl drone ile havadan görüntülendi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri