Osmanlı, Cumhuriyeti bağrında taşıyan bir Ana bir Babadır

"Türk Milletinin ilelebet payidar olması için çok çalışıp ekonomik kalkınmada Dünya sıralamasında ilk sırada yerimizi almalıyız."

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Tarihte her nedense Cumhuriyet kurucuları ile Osmanlı İmparatorluğunun son dönem Padişahları arasında çatışma varmış gibi gösterilerek, Türk Milletini Osmanlı Tarihinden kopardığı gibi ,Osmanlı Tarihinin de Türkiye Cumhuriyeti Tarihinden koparmaya çalışılarak Milletin tarihsel birliğinin önünü kesen politikalarla Osmanlıyı Cumhuriyete, Cumhuriyeti, Osmanlıya karşı  kışkırtıcı söylemlerle Tarihsel bütünlüğü engelleme gayreti içerisindeki uğraşlarını akıl almaz şeytanlıklarını sürdürme politikalarını  Allah’ın izniyle dış güçlerin planlarını bu aziz millet bozacaktır.

Oysaki "Osmanlı imparatorluğu Cumhuriyeti bağrında taşıyan bir Ana bir Babadır."

Osmanlı İmparatorluğu geliştikçe, Cihan hakimiyetinin sınırları genişledikçe birlik ve dirliğin inde bütünselliğini bir arada tutması her geçen gün zorlaşırken, güçlü dönemlerinde biat eden farklı etnik gruplar, içten içe bir yandansa kemirgenlik hareketlerine devam ederek, Osmanlı İmparatorluğunun siyasal çalkantılarına zemin hazırlama nankörlüğü içerisine girerek Tarihte Padişahların indirilmesine, Padişahların öldürülmesine varan şirk ve hilebazlık senaryolarını uyguladılar.

Senaryolarını bitirmediler, halen daha senaryo yazıp Cumhuriyet döneminde de aynı hain emellerini sürdürme gayreti içerisindeler.

Şimdi sarıldıkları silah ekonomik istikrarı bozma hamlelerini uygulamaya koyma silahıdır.

Rahmetli Atatürk üzerinde oynanan oyunlar, Rahmetli Menderes üzerinde oynanan oyunlar, Rahmetli Özal üzerinde oynanan oyunlarla, Cumhur Başkanımız üzerinde oynanan oyunların menşei hep aynı ülkelerin hazımsız emellerini gerçekleştirme arzusunda olan uygulayıcılarıdır.

Tarihin derinliklerinden gelen senaryoların uygulama sahası haline getirilen Türkiye Cumhuriyeti siyasal ve yönetimsel çalkantılarıyla birlikte, darbelerin, isyan provalarının çekiçleri altında ezilip yok edilmek için ellerinden gelen hainlikleri yapmaktan zevk almanın hevesine kapılsalar da bu aziz Millet bu tür entrikaların üstesinden gelecektir.

Türkiye Büyüdükçe ekonomik gelişimini devam ettirdikçe bölgesinde şimşekleri üzerine çeken ülke olurken, dış göçlerin de hedef noktası oluyor.

Kontrolsüz dış göçler, bölgemizde yaratılan Savaşlar, millî benlikten yoksun ülkelerden akın akın  gelen mülteci gurupları  bir ülkenin demografik yapısını ilerde değişime uğratacağı gibi, tıpkı Osmanlıda yaşanan siyasal çalkantıların bir benzerler ininde Cumhuriyette yaşanmaması olasılığına karşı toplumsal  zeminini sağlamlaştırma önlemlerini alarak farklı milliyetlerin güç dengelerini bir arada tutması gerektiğinin güvenlik planlarını, eğitim politikalarını geliştirici önlem ve tedbirlerini almalıdır.

Tedbirlerin başında Tarihi geçmişimize ,tarihi değerlerimize, Tarihi liderlerimize sahip çıkılmasının yanında geleceğimize de sahip çıkarak, güçlü bir Ordu, güçlü bir Eğitim, güçlü bir ekonomiye sahip olunması gerektiğinin yanısıra, Milli sermaye ile milli sanayimizi geliştirici ARGE çalışmasına ağırlık verip üretim alanımızı genişleterek ekonomik gelişimi bir an önce sağlamalıdır.

Savurganlığa son verip, Kemer sıkmayı başta Devlet olmak üzere bütün vatandaşlar gerçekleştirmeli, aşırı savurganlıktan kaçınılmalı, ihtiyaçlarımızda yerli üretim ürünlerine ağırlık verilmeli, yerli malı üretimi için geceli gündüzlü çalışılmalı, üretirken de kaliteye önem verilerek, Dünya pazarlarında söz sahibi olmak için gayret ve çaba gösterilmelidir.

Savurganlığın ve İhtiyaç fazlası alımların önüne geçecek, başta örnek olacak kurumlar ise Devletin kurum ve yöneticileridir.

 Devlette aşırı lükse ve savurganlığa son verici kanun ve yasa ile önleyici tedbirler alınarak uygulamaya radikal çözümlerle koymalı ve savurganlık yapan yöneticiler hakkında zaman geçirmeksizin işlem yapmalıdır.

Tasarruf önlemlerine başta yerel yönetimlerden Belediyelerden başlanarak kamunun her alanında yaygınlaştırılmalıdır.

Ülkenin savunması ve Emniyet, Güvenlik birimleri tasarrufun dışında tutulmalıdır.

 Osmanlı İmparatorluğu tarihi incelendiğinde zor dönemlere girmesinde, siyasal çalkantıların durulmamasında ekonomik savurganlığının yanında, üret imsel fakirliğinin sebepleridir.

Şimdi Tarihsel bütünlüğümüzün geçmişteki hata ve doğrularına da sahip çıkarak, Türk Milletinin ilelebet payidar olması için çok çalışıp ekonomik kalkınmada Dünya sıralamasında ilk sırada yerimizi almalıyız.

 Öncüsü ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacaktır.

Neşat YALÇIN/ CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri