Otobüs firmalarına bayram izni! Ek seferler düzenleyebilecekler

Şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmaları, Ramazan Bayramı süresince ek seferler düzenleyebilecek.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Bayramların en büyük sorunu olan gidiş vatandaşları canından bezdiriyor. Bu gelişmeler doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü yayımladığı genelgeyle otobüs firmalarının Ramazan Bayramı tatili süresince ek seferler düzenlemesine izin verdi.

ARTIŞ BEKLENİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü bir genelge yayımladı. Yayımlanan genelgede, Ramazan Bayramı tatili süresince yolcu potansiyelinin önemli ölçüde artmasının beklendiği ifade edilerek, vatandaşların şehirler arası seyahat talebinin mevcut tarifeli yolcu taşıması yapan otobüslerin kapasitesiyle karşılanmasının zor olacağı bildirildi.

OTOBÜS FİRMALARINA İZİN ÇIKTI

Otobüs firmalarının Ramazan Bayramı tatili süresince ek seferler düzenlemesine izin verildi.

Otobüsler için ek sefer izni 30 Mayıs'ta başlayacak. B1 ve D1 yetki belgesi sahibi firmalar, zaman tarifesine bağlı olmadan B2 ve D2 yetki belgeli 25 ve üstü koltuk kapasitesine sahip araçları 11 Haziran'a kadar kullanabilecek.

Karayolu ulaştırma hizmetlerinde herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi amaçlanan düzenlemeyle vatandaşların mağdur olmasının önüne geçilecek.

Öte yandan, firmalara, tarifeli yolcu taşımacılığı hat listesinin dışına çıkmamaları, ücret tarifelerine uymaları, taşımalardaki sorumluluğu üstlenmeleri ve taşıma faaliyetlerine ilişkin Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi'ne bildirimde bulunmaları zorunluluğu getirildi.

B2 yetki belgesi "uluslararası tarifesiz", D2 belgesi de "yurt içi tarifesiz"otobüs seferlerine çıkacaklara veriliyor.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri