PEDOFİLİ KOL GEZİYOR YENİ ACILAR PEK YAKINDA

Çocuklarınıza ''bak bu kardeş, ağabey, abla, teyze'' dedirtmeyin, yabancılara güven duymasını sağlamayın..

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

Pedofil ilacı ve tedavisi olan bi hastalık değil, bir sapkınlıktır ..

Sizin çok masum bulup paylaştığınız mayolu, tütülü, bezli çocuk fotoğrafları Pedofililer için bulunmaz nimettir.

Çocuk bezi reklamlarında kullanılan çıplak bebekler 'çocuk istismarıdır' hem ekonomik hem duygusal hem cinsel istismardır net.,

Pedofililer her bir çıplak çocuk fotoğrafını kopyalayıp, fotoşoplayıp kendilerine özel kurdukları sitelerde paylaşıp iğrenç emellerine alet ediyorlar..

İnternette hiçbir fotoğraf kaybolmaz siz silseniz bile..

Bu ve benzeri detayları 4 yıl önce bir emniyet müdüründen dinleyip yazmıştım, o yazı okunma rekorları kırmıştı..Neden çünkü her ailenin illaki bi şekilde temas ettiği bir acı konudur çocuk istismarları..

O yazımın hemen akabinde MEB (Milli Eğitim Bakanlığı)  81 ile genelge göndererek öğretmenlerin öğrencilerinin sosyal medyada fotoğraflarını paylaşmasını yasaklamıştı . Almanya'da yasak mesela, ağır cezası var..

Dün öğretmen, doktor, servisçi, simitçi, gazozcu, bugün polisi, hurdacısı şucu bucu farketmiyor ...

15 Temmuz'da Şişli Fulya'da anaokulundaki minikleri istismar eden sapık kadın öğretmeni unutmadık..

Çocuk tecavüzlerinin dini, dili, ırkı, kadını erkeği, zengini fakiri, eğitimlisi eğitimsizi, sağı, solu, mesleği, siyaseti, iktidarı hatta 'iktidarsızı' yoktur, vicdansızı vardır..

Çocuk istismarları insanlık suçudur, cezası ölüm olmalı-mıdır..!

Tek kişilik hücreye koyulsa bile insanın beyni ve doğası bi süre sonra ona da alışıyor çözüm de değil..!

İdam çözüm mü..?

Toplumun ateşini sönümleme, vicdanını rahatlatma yönünden evet...

Ama idamın yanında verilen bi "kullanma kılavuzu" olmalı.

Suistimale mahal vermeyecek şekilde sınırları net belirlenmeli, aksi halde geri dönüşü olmayan mağduriyetler oluşturursa o zaman kötü sonuçlar doğurur..

İdam olacaksa sadece "çocuk suçları" olarak ele alınıp, en ağır kategoride kesin delilli, tespitli belirlenip bu ağır ceza öyle verilmeli..

Çocuk istismarları en yakınızdan gelebileceği gibi, nadiren de olsa uzaktan zarar gelebilir..

Dün Adana’da yaşanan olay gibi.. Düğün evine giren yabancı sapık bi adam odada uyuyan 3-4 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz etti.. İfadesinde olayı gerçekleştirdiğini itiraf etti. Küçük kız olayın ardından ameliyata alınmıştı..

Bu yabancı olanı, bir de bunların konu komşu akraba, anne baba olan modelleri var..

Anne baba modelleri daha az görülse de en çok akraba ve komşular tarafından gerçekleşen istismarları duyuyoruz.. Bunlar haberlere yansıyanlar, bildiklerimiz. Bi de duyulmayan, bilinmeyenler var kaç katı kimbilir.!

Biz geceleri evlerimizde sıcak yataklarımızda uyurken acaba kaç çocuk korkudan, acıdan, duymadığımız sessiz çığlığında yatağını ıslatıyordur..!

Lütfen; 
Çocuklarınıza akrabası olmayan kişilere "ağabey-amca-abla-teyze" dedirtmeyin. 'Bey' veya 'Hanım' diye seslenmesini öğretin..

Lütfen; 

Parktaki çocuklar için ‘’Bak bu kardeş’’ demeyin. Kardeşi değil, arkadaşıdır o çocuk yalan söylemeyin, yalanı öğretmeyin..

Lütfen;
Onlara 'bak bu amca, bak bu senin teyzen, bak bu abla" dedirtirseniz yabancılara sonsuz güven duymasını öğretirsiniz. Ve o yabancı o çocuk icin yabancı olmaktan çıkarsa, güvenebileceği, kucağına oturabileceği bi yakını haline gelirse işte tehlike o an başlar..

Kaldı ki, akrabalarına bile mesafeli olmasını öğretin, insana en büyük zarar en yakınından gelir uzaktaki hırsız olur ancak.. Bakınız hikayelere çoğunlukla akraba veya en yakın aile..!

Çocuğunuza vücudunun özel bölgelerini tanıtın.

 Birinin nereye dokunup dokunamayacağını korkutmadan, anlayabileceği bi dille anlatın.. Buna doktor muayenesi dahil..

Çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa sorunu çocukta değil önce okulda arayın, çocuğunuz akrabaya dedesine dayısına amcasına teyzesine gitmek, yanaşmak istemiyorsa sorunu önce akrabada sonra çocukta arayın..

Çocuklar kolay korkutulup kandırılırlar ve kendi sorunlarını iyi saklarlar..

Pedofil olan sapıklar çocukların bulunduğu alanlarda iş olanağı yaratırlar. Öğretmen, çocuk doktoru, servisçi, kantinci, şekerci, kırtasiyeci, bekçi vs...

Bakın daha önceki gün haberlere bir pedofili sapık polis memuru haberleri düştü..

''Yaşı küçük kızlara zaafım var'' diyen polis memuru okulların trafik eğitim pistinde görev yapmış, kim bilir kaç bilinmeyen küçük çocuğun daha canını yaktı..

Bu olaylar insanın başına bi kere gelir, her gün gelmez..

"Şüphelenin şüphe hayat kurtarır"

FİLİZ AKGÜN / CAFESİYASET

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri