Peskov'un kızı AP'de kriz çıkardı!

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Elizaveta Peskova'nın Avrupa Parlamentosu'nda (AP) bir Fransız milletvekilinin yanında "stajyer çevirmen" olarak çalıştığı ve AB belgelerine erişimi olduğu gerekçesiyle AP'de kriz çıktı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Yüzyılalrdır süre gelen doğu batı çatışması devam ediyor. Özellikle Avrupa'nın Rusya korkusu kendisini iyiden iyiye belli ediyor.Öyle ki Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov'un kızı Elizaveta Peskova'nın Avrupa Parlamentosu'nda (AP) bir Fransız milletvekilinin yanında stajyer çevirmen olarak çalışması nedeniyle belgelere ulaşabilmesi kriz çıkardı.

Fransız milletvekili Aymeric Chauprade, daha önce Fransa'da aşırı sağın liderlerinden Marine Le Pen adına çalışıyordu. Geçtiğimiz gün de, İtalya'nın haftalık yayınlanan L'Espresso dergisi, İtalya İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Kozak'ın bir araya geldiğini ve Salvini'nin aşırı sağcı Lig Partisi için para anlaşması yapıldığını iddia etmişti.

 

ARKA ARKAYA ÇIKAN BU GELİŞMELER AVRUPA'DA "RUSYA KORKUSU" YAŞANMASINA NEDEN OLDU

Arka arkaya ortaya çıkan bu iki durum Avrupa'da Rusya korkusunu daha da artırdı. Özellikle Rusların aşırı sağ ve ayrılıkçı hareketleri desteklemesi birlik içinde endişelere neden oluyor. En son Peskov'un kızının bir vekilin yanında"stajyer" olarak çalışması, "Rusya Avrupa'ya mı sızıyor? Ruslar Avrupa'da ajanslık faaliyetleri mi yürütüyor?" sorularını akıllara getirdi.

AB'nin Brüksel'de bulunan Avrupa Birliği Dış İlişkiler Servisi (EEAS) iç güvenlik hizmetinin verdiği istihbarat doğrultusunda Belçika'nın başkenti Brüksel'de ajan alarmı uyarısı yapmış, hazırlanan raporda Brüksel'de yaklaşık 250 Çin ve 200 Rus casusu olduğunu öne sürülmüştü.

HABER7
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri