Polis memuru bir ailenin hayatını kararttı!

Fotoğraflara baktığınızda “Bu zavallıyı bu hale ancak bir terörist getirir” diyeceksiniz ama öyle değil. Bu zavallıyı, bu hale bir polis memuru getirdi. Ve o polis hâlâ görevde!..

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

 

ÖZEL HABER / CAFESİYASET

Okuyacağınız haber aslında hiç insancıl duygular içermiyor. Daha açık söylememiz gerekirse tam bir vahşet! Fotoğraflara baktığınızda “Bu zavallıyı ancak bir terörist bu hale getirir” diyeceksiniz.

Kesinlikle haklısınız, ancak bir terörist bu kadar insafsız olabilir!

Haklısınız, haklı olmasına da bu insanlık dışı olayın müsebbibi maalesef bir polis memuru. (Bu cümleyi yazarken, ülkesi için can fedaya hazır kahraman polislerimizi asla kastetmiyoruz. Görevini, kanunlar çerçevesinde yapan polislerimiz, bizim baş tacımızdır.)

BU VAHŞET NASIL MEYDANA GELDİ?

Olay İstanbul’un Üsküdar İlçesi, Aziz Mahmud Hüdayi Mahallesi, Aziz Mahmud Efendi Mektebi Sokak’ta cereyan etmiş. Tarih 4 Ağustos 2017, saat 20.00 suları…

Ali İpek 65 yaşında ve kalp hastası yaşlı insan… Bir gözü tamamen görmeyen, diğer gözü de kapanmaya yakın, çeşitli hastalıkları olan eşiyle birlikte yaşıyor. Eşinin tek dayanağı Ali Bey. Kızı Ebru Çalım da tatil için küçük çocukları ile birlikte babasının yanına gelmiş.

4 Ağustos günü Ali İpek, bütün komşularının davet edileceği torunlarına düzenleyeceği doğum günü için oturdukları üç katlı apartmanın girişini boyamak istiyor. İşte ne olduysa yaşlı adamın başına o zaman geliyor.

Üst katlarında oturan Polis Memuru Yunus Emre Ş., elinde pazar arabası diye tabir edilen el arabasıyla apartmandan içeri girerken, Ali İpek’e hitaben “Sen kimden izin aldın da apartman girişini boyuyorsun” ile başlayan sözleri sonunda yaşlı adamı komalık olana kadar dövüyor. Kanlar içinde kalan Ali İpek,  kaldırıldığı hastaneden 10 gün sonra kafatası çatlağı ve kanama neticesi akli melekelerini yitirmiş olarak evine gönderiliyor. Babasının saldırıya uğramasına müdahale etmeye çalışan Ali İpek’in kızı Ebru da nasibini alıyor saldırgandan. Polis memuru Yunus Emre Ş., iki çocuk annesi Ebru Çalım’ı yumrukları ile yere seriyor.

İşin daha vahim tarafı polis memuru Yunus Emre Ş’nin savcılıkça ifadesi dahi alınmadan karakoldan savcılık talimatıyla serbest bırakılması ve hâlâ devletin verdiği silahla hiçbir şey olmamış gibi görevine devam etmesi.

Haber kaynaklarımızın ulaştığı saldırganın karakol ifadesinde Ali İpek’i kollarından tutup sarstığını kendiliğinden tökezleyip yere düştüğüne dair verdiği ilginç ifade.

O polis memuru hâlâ silahlı, hâlâ görevde, hâlâ tehdit ediyor ve hâlâ mağdurların üst katında oturuyor.

TEHDİTLERE DEVAM EDİYOR

Mağdur Ali İpek’in kızı Ebru Çalım, verdiği ek ifadesinde Polis Memuru Şahan’ın kendisini tehdit etmeyi sürdürdüğünü ve korktuğunu belirtmiş.

EVİNDE ZİYARET ETTİK

Ali İpek’in durumunu görmek için bizzat evine gittik. Tedavi gördüğü hastaneden “Hayati tehlikeyi atlattı, hastanede kalmasına gerek yok artık” denilerek taburcu edilmiş. Oysa, adamcağızın sol gözü görmüyor ve daha başına ne geldiğinin farkında değil. Herhangi birimizin tanıdığı bu halde olsa ve hastane taburcu etmek istese asla eve çıkmasına müsaade etmeyiz.

Ziyaretimiz esnasında gördüğümüz kadarıyla Ali İpek, başına ne geldiğinin farkında değil. Git-geller yaşıyor. Sürekli “Düştüm” diyor. Bir ara “Beni dövdüler” diyebildi.

ÖZEL HABER / CAFESİYASET  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

huseyın kılıç

o polis memurunu bır zıyarette gencler yapmalı .bakalım yaşlı adamı dövmek nasıl oluyor.Foto Galeri
Video Galeri