Provokatörcü TV Kanalları

Ülkelerin sınırları vardır. Bu sınırlar kolay, kolay oturup masa başında çizilmemiştir. Ülke sınırını çizmek için, bedel ödenmiştir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Türkiye gibi hassas bir bölgede yer alan Anadolu, Anadolu olması için nice canlar yok olmuş, nice savaşlar verilmiş, nice sayısız şehitlerle, ezanı susturmamış, canını, malını, Ülkesi uğruna sermiş, namusum dediği bu vatanı Anadolu’yu, düşman işgalinden kurtararak bu günlere gelmiştir.

Bu ülkeyi ne Selçukludan koparabiliriz ne Osmanlıdan koparabiliriz.

Nede cumhuriyete helak getirilmesi için var güçleriyle çalışan iç ve dış düşmanların her koldan saldırılışlarına boyun eğdirilir.

Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti her dönem güçlüdür ve de güçlü olacaktır.
Dünya haritasını yeniden şekillendirmeye kalkışan küresel güçler, Türkiye üzerindeki hain emellerine ulaşamayacaklardır.

Hangi kılığa girerlerse girsinler, Yüce Allah, bu aziz Milletin her zaman yanında olacaktır.
Gök kubbesi şühedayla kaplı olan bu aziz vatanın her zaman koruyucusu ve kollayıcısı olacaktır.

Bu Devlet demokrasi uğruna, düşünce ve düşünceleri özgürce ifade etme hürriyetini o kadar çok sınırsız bir durumda ifade edilmesine müsamaha göstermektedir ki, son dönemde TV programlarında emvali çeşit gazeteci kimliğine sığınarak, Devletin ve milletin hassas noktalarına vurmaya çalışmaktadırlar.

Tartışma programlarının hiçbir aydınlatıcı vasfı olmadığı gibi, halk arasında da ayrışmalara neden olacak düşüncelerle algı yönetimini fütursuzca sergilenmesi için, emperyalizmin emellerine yönelik servis yapmaktadırlar.
Hiçbir ülkede bu denli seviyesi düşük tartışma programlarına ülkemizde olduğu gibi benzerlerine rastlanmadığıdır. Hiçbir devlette kendisine yönelik bu denli asılsız ve mesnetsiz ithamlara müsaade etmez. Müsamahada göstermez.

Oysa günümüzde ulusal kanal olarak kendilerini niteleyen TV kanallarında Türk Devletine yönelik kin sel söylemlerin boyutu, Türk Milletinin sabrını zorladığı gibi, gençlerinde, Devlete karşı bakışında olumsuzluk düşünceler algısını belleklerinde yer etme ortamının hazırlayıcısı niteliğinde gizli düşünce entegresinin kurgusallığının ortam hazırlayıcısı durumundadırlar.

Ya kanallar anlamsız ayrıştırıcı siyasi tartışma programlarını sonlandırmalı, ya da devlet bu provokatör kanallara dur demelidir.

Neşat YALÇIN
nesatyalcin@gmail.com
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri