Reis O Referandumu Yaptırmaz

Görüldüğü gibi Misakı Milli sınırlarımız içerisinde kalan sadece Musul-Kerkük değil Halep ve Süleymaniye'de vardır.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Musul ve Kerkük  bizim için neden önemli ve bu bağlam da Kuzey Irak'ta yapılmak istenen 25 Eylül'deki referandum neden bizim için çok önemli !? En önemli sebebimiz  siyonist  İsrail'in “Büyük İsrail Hayali”  ile topraklarımız üzerinde ilk önce uydu bir Kürt devleti kurma daha sonra ise büyük İsrail devleti kurma hevesinin önüne geçmektir.

Misakı Milli sınırları içinde kalan  Musul  5 Haziran1926 yılında yapılan Ankara antlaşması ile toprak bütünlüğü sağlanması şartıyla terk edilmişti.

Musul ve Kerkük Türkiye'nin kuruluşunda Misakı Milli Sınırları içindeydi. Gazi Mustafa Kemal   Musul vilayeti ve Misakı Milli sınırlarının tarifini 1923 yılında yaptığı konuşmasında şöyle belirtmiştir.

-"Bu hudut İskenderun körfezinin güneyinden, Antakya'dan, Halep ile Katma istasyonu arasında Carablus köprüsünün güneyinde Fırat nehrine ulaşır. Oradan Deyrizor'a iner, oradan doğuya uzatılarak Musul, Kerkük ve Süleymaniye'yi içine alır."

Görüldüğü gibi Misakı Milli sınırlarımız  içerisinde kalan sadece Musul-Kerkük değil Halep ve Süleymaniye'de vardır.

Ancak maalesef şu an da mevcut sınırlarımız dışında kalan bu şehirler de savaş vardır ,kaos vardır ve belirsizlik hüküm sürmektedir. İsrail’in büyük İsrail projesine jandarmalık yapan ABD bu topraklar da müslümanları katletmiş , müslümanı müslümana kırdırmaya aralarında fitne çıkarmaya   devam etmektedir .İşin sonuna gelinmiştir. İşin sonunda bu topraklar da suni otoriteler/devletçikler kurulacak daha sonra İsrail’in hakimiyetine terk edilerek “Büyük İsrail” kurulacaktır. Hedefleri budur.
Bu planın sona doğru en büyük adımı Kuzey Irak’ta kurulacak bir Kürt Devletidir. Ve bu günler de sunni müslüman ! diye bilinen İKYB başkanı Barzani 25 Eylül de bölgede bir referandum yapacağını açıklıyor. Barzani kime neye hizmet etmektedir sorusunun net cevabını önümüz de ki günlerde alacağız.  Bu referanduma Türkiye , İran , Suriye, Irak  ve dolaylı olarak Rusya karşıdır. Karşı olmalarının sebebi açıktır. Kurulacak bu devlet kukla ,tampon bir devlet olacak ve bu ülkelerde yaşayan Kürtler kurulan bu devlete ileri de dahil olmak isteyecekler ve  nihai olarak Büyük İsrail’in sınırlarını çizmiş olacaktır.

Bu planın sonuna gelindiğini , İsrail’in artık hiç çekinmeden Kuzey Irak’taki referandumu desteklemelerinden anlıyoruz.

 İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, Irak’ta bağımsız bir Kürdistan devletinin kurulmasını desteklediklerini hatta ilk tanıyan devlet olacaklarını açıkça ifade ediyor.

Yine İsrail Genel Kurmay Başkan Yardımcısı  açıkça PKK ile ilgili de “İsrail’in dış politikasına hizmet ettiğini ,PKK’yı terör örgütü olarak görmediklerini , 25 Eylül’de yapılacak referandumda , bütün kürtlerin katılımıyla “Büyük Kürdistan” kurulmalıdır diyor.

Bu haberlere şaşırmamakla beraber  teyit için doğruluğunu araştırdım ,maalesef bire bir doğru olduğunu gördüm. Zaten yanlış haber olsaydı İsrail bu haberleri birinci elden yalanlardı.


Bu ne cüret değil mi , İsrail nasıl olurda bu kadar pervasızca sözler edebilir. Cevabı yine kendi siyonist yaşama ,egemen olma metodlarında saklı ; çünkü siyonistler her yer de kendilerine muhalefet edecek , karşı koyacak bir güç olmayıncaya kadar gizli hareket ederler  ta ki bir güç kalmayıncaya   kadar.

 Yani anlayacağınız  kısaca Siyonist  İsrail şu an da bölge de kendine karşı koyacak bir güç olduğuna inanmıyor ve fütursuzca açıklamalar yapabiliyor.

25 Eylül de IKYB de ki referandumu Türkiye çok ciddi bir şekil de  birinci elden uyardı. Reis “bedeli çok ağır olur sonra  , keşke yapmasaydık dersiniz” dedi. Reis aslında hem uyardı hem tehdit etti. Ama İsrail’e göre Türkiye bir şey yapamaz , engelleyemez !!!

Türkiye’nin referandum sonun da Musul ve Kerkük’ü ilhak etme zemini hukuki olarak oluşmaktadır. Çünkü 5 Haziran 1926 ‘da   Ankara Antlaşmasıyla  toprak bütünlüğü şartıyla “Musul” Irak’a bırakılmıştı oysa 25 Eylül 2017 referandumu  ile Irak’ın mevcut  toprak bütünlüğü resmen bozulmuş olacaktır. 

 

Aklımda ki soru şu ; Türkiye yasal hukuki zemini de oluşan Musul’a bir askeri operasyon yapar mı ya da referandum yapılabilir mi ?

Sayın Cumhurbaşkanı R:Tayyip  Erdoğan çok kararlı açıklamalar yapmıştır ve bizler Reisimizin her zaman arkasındayız. Ve bizim tanıdığımız  Reis o referandumu yaptırmaz , yaparlarsa da burunlarından fitil fitil getirecektir. Ve önümüzdeki günler çok sıcak geçecek sürpriz gelişmeler olmaya gebedir. Aslında  Sayın Cumhurbaşkanımızın   çok zekice bir hamlesini bekliyorum demek yanlış olmaz .

Saygılarımla
Selçuk  ATAGÜN / Cafesiyaset
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri


Warning: Illegal string offset 'status' in /home/cafesiya/public_html/tasarim/footer.php on line 100