Rusya'dan ABD'ye şok suçlama!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'yi, Latin Amerika'yı Venezuela üzerinden yeniden şekillendirmekle suçladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Venezuela'da yaşanan darbe girişimi sonrası dünya ikiye bölünmüş durumda. ABD gibi emperyalist ülkeler darbeci Guiado'yu tanıdıklarını belirten açıklamalarda bulunmuşlardı.

Son olarak Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kendisini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu karşı sert sözlerle yüklenildi.

"Guaido, bağımsız olmayan bir siyasetçi"

Açıklamada, "Guaido, her adımını ABD'nin kontrol ettiği bağımsız olmayan bir siyasetçi. Bu yüzden onunla bir temasımızın olması söz konusu değil" denildi.

Bolton'a cevap: Düşüncesizce bir fikir

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un Monroe Doktrini'nin Venezuela'ya uygulanabileceği yönündeki yorumuna da cevap verdi. Bakanlık Bolton'un bu sözlerinin "düşüncesizce bir fikir"olduğunu belirtirken, bunun kabul edilemez olduğunu vurguladı. Rus Dışişleri ABD'yi, Latin Amerika'yı Venezuela üzerinden yeniden şekillendirmeye çalışmakla suçladı.

ABD Başkanı James Monroe'nin, 2 Aralık 1823'te kongreye sunduğu bu doktirini baştan aşağı inceleyen uzmanlar tek cümlelik şu yorumu getiriyor: "Amerika kıtasının sorumluluğu ABD'ye aittir."

Bakanlık ayrıca, Moskova yönetiminin Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde, Venezuela'ya insani yardım grubu göndermeye hazır olduğunu kaydetti.

YENİ AKİT
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri