''Sabrın sonu eskiden selametti, şimdi felaket!''

Anne babalar dikkat, marketten ''hırsız'' damgası yiyerek çıkabilirsiniz..! Hakim tecrübeli, olgun ve vicdanlı ise yırttınız yoksa yandınız..!

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

CAFESİYASET / FİLİZ AKGÜN 

Küçük çocuğuyla Bİldiğimiz marka değeri olan bi markete girdi, alışverişini yaptı çıkarken kasiyer çoçuğun elindeki 2 liralık içerisinden oyuncak çıkan sürpriz yumurtayı gördü, ‘’hırsız vaaar’’ dedi.. Müşteri her ne kadar da haberi olmadığını, görmediğini ‘’2 liralık’’ bişey için böyle bi şeye tenezzül edilmeyeceğini söylese de görevliler (davaya bakan avukatın söylemine göre) babayı hırsızlıkla suçlayıp marketin arka tarafında bi yere çekti, 200 lirasını aldı üstüne ceza davası açıldı ..
 

O müşteri babayla konuşup haberleştireceğim diye bir paylaşım yaptım sosyal medya adresimden, bi de ne göreyim özelden tüzelden mağduriyet yağıyor adeta..

 

Böylesini de ilk kez duyuyorum yahu.

Benim de küçük çocuklarım var.

Çocuk bu, markete girince ilk aldığı şeyler çikolata, süt, şeker, sürpriz yumurta gibi maddi değeri çok küçük gıdalar.. Biz anne babalar o market hele ki kasa kuyruğu telaşında çocuğun elinde ne var ne yok göremeyebiliyoruz.. Gayet normal insanca bir durum..

Hem çocuk.. Adı üstünde çocuk..Sürpriz yumurta alacak bi çocuk da aldıklarının maddi değerini ve bir para ödenmesi gereğini bilecek yaşta bile değil zaten..

 

Ee pki neyin nesi, kimin fesi bu işgüzarlar market çalışanları..!

Hadi market çalışanının sosyokültürel durumu belli..

Ya koca koca marketlerin avukatları bu işe müdahale edemiyor..

O markalar reklam verirken iyi..

Çocukları reklamlarla tahrik ederken de çok iyi..!

İş çocuk psikoljisine gelince ‘’baklava çalan çocuk misali’’ üç maymun mu oluyorlar..

Öyle ise ne ayıp size, bize, güzelim çocuklarımıza ve ülkemize..

 

İletişim çağında hala ‘’iletişim krizleri’’ yönetilemeyip hala mahkemeler bu ‘’fındık kabuğunu doldurmayacak’’ davalarla uğraşıyor ve uğraştırılıyorsa yazık bu memlekete ve o görev yapan savci, hakim hatta mübaşirlere..

Üstelik bazen öyle saçma sapan diyaloglar yaşanıyor ki; Senin ‘’vaktim yok küçük mesele bunlar’’ deyip basite aldığın küçük bir konuyu karşı taraf iftiralarla sana elektirik yol su vergi olarak geri döndürüyor..

Niye..?

Çünkü ‘’ucuz insan pahalıya mal olur’’ diye..

Ülke öyle bir ‘’arabesk’’ ve ‘’avam’’ bi hal aldı ki…! Kuyumcu aldığı malın faturasını istedi diye gıcık olup paralı/itibarlı müşterisine ‘’gaspçı, hırsız’’ diyebilme cüretini gösterebiliyorsa, anahtarına el koyup elektirik şalterini indiren komşu üstüne bi de iftira edip ‘’hakaret ve tehdit’ var diye yargıyı yanıltabiliyorsa,  minik öğrencilere toplu ceza veren kolej kendini eleştiren veliyi mahkeme veriyorsa, avukat karakolda dayak yiyebiliyorsa öyle  ‘’serbest ekonominin’’ öyle ‘’marka stratejisinin’’ öyle ‘’özgürlük-yalan-dolan-iftira ve demokrasinin’’ ve öyle ‘’vicdan adaletinin’’  ben içine maydonoz ekeyim abi…

                                          

                                             ***

‘’Eskiden sabrın sonu selametti, şimdi felaket..’’

 

 

CAFESİYASET / FİLİZ AKGÜN 

 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri