Şahin: Yoksul ve yardıma muhtaç insanlarımız var

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, dünyanın birçok gelişmiş ve zengin ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de yoksul ve yardıma muhtaç insanların bulunduğunu belirtti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Şahin, Uşşaki Vakfı Gaziantep şubesini ziyaret etti, yönetim kurulu üyeleri ve vakıf çalışanlarından yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Vakfın yardım mağazasını gezen Şahin, yardım almaya gelen vatandaşlarla da sohbet etti.
 
Vakfın bir sivil toplum örgütü olarak, yoksul insanların yemek, giyim, gıda gibi ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli katkılar sağladığını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:
 
"Gönül isterdi ki, ne ilimizde ne ülkemizde yoksulluk hiç olmasın. Düşkün kimse olmasın. Herkes varlık, huzur ve rahatlık içerisinde olsun. Allah-teala kimimizi hastalıkla, kimimizi varlıkla kimimizi ise yoklukla imtihan ediyor. Dünyanın birçok gelişmiş ve zengin ülkelerinde olduğu kadar, bizim ülkemizde de yoksul ve yardıma muhtaç insanlarımız vardır."
 
Türkiye'nin sosyal hukuk devleti olma özelliğini AK Parti iktidarına kadar anayasalarda sadece yazılı olarak benimsendiğini iddia eden Şahin, partisinin iktidara geldikten sonra sosyal hukuk devleti olma özelliğine ilişkin uygulamaları hayata geçirdiğini savundu.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kurulması ve başına AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin'in getirilmesiyle Türkiye'nin sosyal riskleri önleyici politikalar geliştiren ve uygulayan bir ülke konumuna gelindiğini vurgulayan Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Gerek ilimizde gerekse de ülkemizde sosyal yardımlaşma ve dayanışma bağlamında verdikleri hizmetlerle devletinin ve milletinin yanında olduğunu gösteren tüm sivil toplum örgütlerimize şahsım ve partim adıma şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizdeki bu kurumların yardımlaşma ve dayanışma ruhu son yıllarda ülke sınırlarını aşmıştır. Tıpkı Mavi Marmara olayında olduğu gibi canlarını feda ederek, dünyadaki mazlumların ve yoksulların imdadına da yetişme erdemini göstererek önemli bir insanlık sınavından başarıyla geçmişlerdir."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri