Saldırıdan Rusya sorumlu

Araştırma şirketi Areda Survey’in yaptığı ankete katılanların yüzde 56,7’si “Rejim güçleri ve Rusya’nın ortak saldırısıydı” derken yüzde 39,5’u “Rusya” ve yüzde 3,8’i de “rejim güçleri” yanıtını verdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Araştırma şirketi Areda Survey’in yaptığı ankete katılanların yüzde 56,7’si “Rejim güçleri ve Rusya’nın ortak saldırısıydı” derken yüzde 39,5’u “Rusya” ve yüzde 3,8’i de “rejim güçleri” yanıtını verdi. “Rusya’nın ‘Hava saldırısında Rus uçağı vazife almadı’ açıklamasına inanıyor musunuz?” sorusuna yurttaşların yüzde 94,9’ünün yanıtı “Hayır” oldu.
 
Çalışmada yöneltilen, “Rusya’nın ‘Hava saldırısında Rus uçağı vazife almadı’ açıklamasına inanıyor musunuz?” sorusuna yurttaşların yüzde 94,9’ü “Hayır”, yüzde 5,2’si “Evet” dedi. “Sizce Türkiye, Suriye konusu ile ilgili Rusya’ya güvenmeli midir?” sorusuna yurttaşların yüzde 95’i ‘Hayır’ şeklinde yanıt verdi.
 
Araştırmada, “Sınır kapılarının mültecilere açılması kararını doğru buluyor musunuz?” sorusuna yurttaşların yüzde 68,1’i “Doğru bir karar”, yüzde 19,7’si “Doğru bir karar ama AB ülkeleri ve Birleşmiş Milletler ile işbirliği içerisinde alınmalıydı” ve yüzde 12,1’i ‘Yanlış ve ülkemizin çıkarlarına zarar verebilecek bir karar” dedi. “Türkiye’nin Suriyelilere Avrupa kapılarını açması ile Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yaptırımı olacağını düşünüyor musunuz?” sorusunu ise yurttaşların yüzde 62,4’ü “Hayır”, yüzde 37,7 “Evet” şeklinde yanıtladı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri