Seçim malzemeleri teslim edilmeye başlandı

31 Mart yerel seçimleri için kullanılacak seçim zarfları ve diğer malzemeler PTT tarafından seçim kurullarına teslim edilmeye başlandı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

 PTT AŞ, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde kullanılacak seçim zarfları ve diğer malzemelerin taşınması görevini üstlendi.

Bu kapsamda, yurt içinde malzemelerin taşınmasının yanı sıra il ve ilçe seçim kurullarına teslimi görevi bulunan PTT, yoğun mesai harcıyor.

GÜNLÜK SEVK GERÇEKLEŞİYOR

Her türlü işlem için teknik, araç ve malzeme hazırlığını uzun süre önce yapan kurum, tüm kargoların kabul ve sevkini günlük gerçekleştiriyor.

Çalışmalar dolayısıyla personel düzenlemesine de gidildi. Seçim malzemelerine ilişkin görev dolayısıyla yeterli sayıda eleman bulunduruluyor. Kargoların en kısa sürede, öncelikli olarak posta hattı araçlarıyla sevki sağlanırken, gerekirse alternatif yollar kullanılıyor.

PERSONELE UYARI

Aktarma merkezlerince de geciktirilmeden ilk postayla malzemeler varış merkezlerine sevk ediliyor. Kargoların taşınması esnasında, başta güvenlik olmak üzere her türlü önlem alınıyor.

Kabulden teslime kadar geçen her aşamada kargoların hasar görmemesi için tüm personel ve mutemetler gerekli özenin gösterilmesi konusunda uyarıldı.

TESLİM TAMAMLANDI

Seçim malzemelerinin 22 Ocak'ta gönderi kabullerine başlanılırken, 20 Mart'a kadar toplam 3 bin 511 gönderinin kabulü ve teslimi tamamlandı.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri