"Kardeşimin hakkı ne olacak Kılıçdaroğlu?"

Şehit Şirin Diril’in ağabeyi Abdullah Diril, “Benim kardeşimin hakkı ne olacak Sayın Kılıçdaroğlu? Benim kardeşimin hakkını, yanınızda yürümüş olan FETÖ, DHK-C, HDP’lilerle mi arayacaksınız. İşte bunlar bizi çok yaralıyor” diye konuştu

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

ÖZEL HABER / CAFESİYASET

Şehit Şirin Diril… Türk Telekom’da şoför olarak çalışan Şirin Diril, 1983 doğumluydu.  15 Temmuz gecesi arkadaşlarının “Ortalık karışık, çıkma” uyarısını dinlemeyen Diril, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısından sonra sokağa çıktı. Servis aracıyla Özel Harekât Polislerine siper oldu. Hain darbeciler, aracın içerisinde savunmasızca oturan Diril’i ön camdan tarayarak kurşun yağdırdı. Kahraman Şehit Şirin Diril, aracının içerisinde şehit oldu.

Bu kahraman delikanlıyı ağabeyi Abdullah Diril’e  sorduk.

İşte Abdullah Diril’in şehit kardeşi için anlattıkları:

GÜLMEYİ UNUTTUK

İçimizde onun özlemi, onun hasreti var. Hepimiz evliydik o bekardı, ona görevlerimizi yapamadık. Ona karşı kendimizi eksik hissediyoruz. Böyle bir kahramanın değerini bilemedik. Şimdi büyük bir pişmanlık içindeyiz. İçimiz yanıyor.

Bize öyle bir şeref bıraktı ki kendisiyle gurur duyuyoruz. Nereye gidiyorsak başımız dik. Nereye gidiyorsak saygıyla karşılanıyoruz. İsmine okullar açıldı. İsmi caddelere verildi. Bugün bir insan ismini okula verebilmek için milyonlarca para harcıyor. Sağolsun Devletimiz, iki tane okula ismini verdi. Allahü Teala hepsinden razı olsun.

15 Temmuz’un ne olduğunun farkında değil insanlar. 15 Temmuz’un ne olduğunu 3-5 yıl sonra daha iyi anlayacağız.

Ortada 249 şehit, binlerce gazi varken bunların hakkını aramıyorsun, çıkıp bir tane çapulcunun hakkını aramak için yollara düşüyorsun.

Peki benim kardeşimin hakkı ne olacak? Şimdi ben buradan Sayın Kılıçdaroğlu’na buradan soruyorum. Benim kardeşimin hakkı ne olacak Sayın Kılıçdaroğlu? Benim kardeşimin hakkını, yanınızda yürüyen FETÖ, DHK-C, HDP’lilerle mi arayacaksınız. İşte bunlar bizi çok yaralıyor.

Bu yürüyüş, FETÖ’cüleri desteklemek için yapıldı. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ya ‘Haksız yere içeri alınanlar, mesleğinden atılanlar’ diye. Kim onlar? İşte onlar FETÖ’cülerdir.

NİYE BENİ TUTUKLAMIYORLAR?

Kılıçdaroğlu adalet arasaydı, 15 Temmuz gecesi belediye başkanının evine sığınmayacaktı?

Bunlar eğer Müslüman ise neden hep okul yaptılar da camii yapmadılar. Biz uyutulduk bir şekilde. Müslüman cemaat camii yapar, Kur’an Kursu yapar. Bunlar ne yaptılar? Afrika ülkelerinde okul yaptılar, öğrencilere şarkı-türkü öğretiler. Mesela güzel sesli bir hafız duymadık onlardan. İşleri güçleri maddiyat. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi  'Altı ibadet, ortası ticaret, tepesi ihanet olanlarla beraber olmayacağız bundan sonra… Vatanını seven biri, nasıl vatandaşına silah doğrultur. Burada insanlar can verdi. Allahü Teala kitabında yazıyor ki öldürmeyeceksin.

Eğer bu FETÖ’cüler bizim ordumuzun içerisinde olmasalardı PKK palazlanabilir miydi? PKK dediğiniz kaç tane insan? 5 bin kişi oldukları söyleniyor. Bizim milyonlarca askerimiz var. Neden onları bitiremediler. Bizim kardeşlerimize sıktıkları gibi PKK’lılara neden sıkmadılar? Sıksalardı bugün bir tane PKK kalmazdı!

Kandil’i bombalamaya gidiyorlardı. Daha uçaklarımız oraya ulaşmadan, FETÖ’cü komutan hemen haber veriyordu. Uçaklarımız da dağı-taşı bombalıyordu.

Şimdi ne oluyor?

Allahü Teala Sayın Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Artık kendi İHA’larımızı yaptık ve onlardan alınan görüntülerle etkili mücadeleye giriştik.

Ben önceden esnaftım, halim vaktim yerindeydi. Bu FETÖ alçağı zaten fakir insanlara irtibat kurmaz. Sadece onların zeki çocuklarını alıp, kendisi için yetiştirirdi. Ben 4-5 yıl içlerinde kaldım. Hani onların Müslüman olduklarını biliyorduk ya… Bizim amacımız da İslamiyeti öğrenmekti. Bakın biz Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’nde bir yurt yaptık ve onlara hibe ettik. Sonra aynı yurda kendi yeğenimizi yerleştirmek için para istediler bizden. ‘Burayı siz yapmadınız. Neden gelen öğrencilerden para alıyorsunuz’ diye sorduğumuzda, bize ‘Gider çok’ dediler. Oysa öğretmenler bile ücret almıyordu.  Velhasıl bu FETÖ’nün din ile diyanet ile alakası yok” 

 

Şehit Şirin Diril, ağabeyinin ve ablasının çocukalarını çok seviyordu. 

ÖZEL HABER / CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri