Şeref Malkoç'tan göçmen çağrısı!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç Edirne'de yaptığı açıklamada, "Umut ediyoruz ki dünyadaki vicdan sahibi insanlar burada yaşananlara duyarlılık gösterir"dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç Edirne'de yaptığı açıklamada, "Umut ediyoruz ki dünyadaki vicdan sahibi insanlar burada yaşananlara duyarlılık gösterir"dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç, Edirne'ye gelerek son zamanlarda Yunanistan sınırında yaşanan göçmen hareketliliğini yerinde değerlendirdi. Malkoç ve beraberindeki kurul ilk olarak Edirne Valiliğinde Ekrem Canalp'i ziyaret etti. Malkoç burada yapılan kısa toplantının sonrasında basın mensuplarına açıklama yaptı.
Yunan tarafından açılan ateş neticesi iki göçmenin hayatını kaybettiğini ve çoğu göçmenin de yaralandığını ifade eden Malkoç, "Bildiğiniz gibi omdusmanlık Türkiye'de tanınan adıyla kamu denetçiliği kurumu insan hakları yönünden burada yaşananları yerinde görüp tespit etmek bilhassa Yunan güçlerinin aşırı güç kullanmaları ölüme sebebiyet vermeleri ve insan haklarını çiğnemelerini yerinde tespit edip bunları bütün dünya ombudsmanları ve insan hakları savunucularına rapor etmek amacıyla kamu denetçiliği kurulu olarak buradayız" dedi.
 
"Umut ediyoruz ki dünyadaki vicdan sahibi insanlar burada yaşananlara duyarlılık gösterir"
 
Türkiye'nin bugüne kadar göçmenlere yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Malkoç, "Türkiye sabır ve sevgisinden ötürü bu millete mensup olmanın gurur ve sevincini yine yaşıyoruz. Yardım ve destekten ötürü devletimize minnettarız. Öyle umut ediyoruz ki dünyada ki insan hakları savunucuları dünyadaki vicdan sahibi insanlar burada yaşanan olaylara gereği kadar duyarlılık gösterirler. Onların duyarlılık göstermesi amacıyla kamu denetçiliği kurumu olarak da biz üzerimize düşen vazifiyeti yapacağız" şeklinde konuştu. HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri