SIR ÖLÜMÜ ŞİŞE Mİ AYDINLATACAK

"Hayatı okuldu, kitap okumaktı. Çok başarılıydı"

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

-Acılı bir babanın Adli Tıp kurumu önünde evladının "CANSIZ BEDENİNİ" beklediği sırada habercilere söyleyebildiği kelimelerdi bunlar.

 

 


-Arda Duman... Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji 1. sınıf öğrencisi...


-Türkiye derecesiyle Boğaziçine girmiş ve aynı zamanda da bölüm birincisi.


-Arda Duman'ın kayıp olduğu bilgisi polise geldikten sonra harekete geçildi ve cep telefonu sinyali incelemeye alındı. Polis, Arda'nın cep telefonun son sinyalini Belgrad Ormanları'ndan verdiğini belirledi. 


-Bölgeye yoğunlaşıldı ancak geniş ormanlık alanda Ardayı bulmak, neredeyse samanlıkta iğne aramak gibiydi.  Kırkı aşkın arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra helikopter desteğiyle başlatılan aramalarda Arda'dan gelecek iyi bir haber beklenildi. 


-Arda'nın Belgrad Ormanları'na geldiği otobüsü tespit eden polis, güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Arda'nın otobüsten indikten sonra belediyeye ait tuvalete gittiği tespit etti. 


-Arama ve kurtarma çalışmaları, Arda'nın son görüldüğü yani belediyeye ait tuvaletin çevresinde yapılması kararı alındı. 


-Çalışmaları takip eden haberciler sayesinde tüm Türkiye Arda'nın "sır" kayboluşunu duymuştu ve Arda için olumlu bir haber bekleniyordu. Belediyeye ait tuvalet çevresi baz alınarak iki buçuk kilometrekarelik bir alan aranmaya başlandı.  


-Beklenen haber gelmişti. 


-Arda bulunmuştu. 


-Ancak sevinçle verilebilecek bir haber değildi. 


-Ekipler Arda'nın "CANSIZ BEDENİ"Nİ bir ağacın dibinde sırt üstü yatarken bulmuştu.

 


-Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Arda'nın "CANSIZ BEDENİ" otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Oğlunun cenazesini beklerken baba Sedat Duman habercilere kısa bir açıklama yaptı. Duman "Arda'nın hayatı okuldu, kitap okumaktı. Çok başarılıydı. Henüz ölüm sebebi belli değil ancak zamanı gelince onu da araştıracağız" dedi. 


-Arda'nın neden öldüğü konusunda kesin bir bilgi yok.  Gelen bilgilere göre Arda'nın vücudunda kesici, delici herhangi bir yara izine rastlanmamış. Tek başına otobüse bindiği, yanında kimsenin olmadağı belirlendi.  Olay yeri inceleme ekipleri Arda'nın "CANSIZ BEDENİN" yanında bulduğu ve içinde bir miktar sıvının olduğu şişeyi incelemeye aldılar. 


-Şişenin içindeki maddenin yani sıvının ne olduğu ise yapılan Kriminal incelemeler sonucunda ortaya çıkacak. Belki de genç Arda'nın sır ölümünü aydınlatacak.  


-Arda'nın anne babası 10 yıldır ayrı.  14 yaşında ise bir kardeşi vardı. 


-Yapılan haberlerde kullanılan dil ise biraz sert. 


-Çıkan haberlerde "Cesedi Belgrad ormanlarında bulundu", "Ağaçların dibinde cesedine ulaşılan üniversiteli genç" ifadeleri  yerine "CANSIZ BEDENİ" yazmak ya da söylemek zor olmasa gerek. Çıkan bu tür haberler ise aileyi yeteri kadar üzdüğü öğrenildi. 


-Doğru haber yapmak birinci görevimiz ama kullandığımız dil daha öncelikli olması gerektiğini düşünüyorum. 

 

OKTAY YILDIRIM / CAFESİYASET / ÖZEL HABER

okyildiri@gmail.com

 

  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri