Soran Olursa Aatatürk'ün Partisi Dersiniz

Hani Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti!

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

 

Çok değişik bi’ adamsın Sezgin… PKK tarafından öldürülen siviller ilgini çekmiyor da teröristler ilgini çekiyor yani, alemsin…

Önce üç parçalı sonra tek parça bağımsız Büyük Kürdistan “Büyük İsrail“ fikrine ikna edilmiş, bu uğurda kendisine biçilen rolü oynayan, tweetler atıp çıkıntılık yapan ABD neferi Sezgin Tanrıkulu!

HDP gibi PKK’nın yan sanayisi olan, gayrimeşruların cirit attığı, saçma sapan bir oluşumda bile yer bulamazken CHP’de ne işi var diye ister istemez sorgulamadan duramıyor insan.

Yinelemekte fayda var; kendisi PKK’lıları savunmak için kırk takla atan İstanbul CHP’nin vekilidir efendim.

Hani Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti!

Bu zat-ı muhteremin ağzından, değerli örgütü tarafından kaçırılıp öldürülen gariban işçiler ya da şehit edilen askerlerimiz hakkında tek kelime duyamazsınız.

Şimdi insan ister istemez düşünmüyor değil hani… Atatürk’ün kurduğu, sol ve sosyalist olduğunu belirten bir partinin İstanbul Milletvekilisiniz (Milletin vekili diyorum bak!) göreviniz vatandaşı temsil etmek ama her nedense ilgi alanınız PKK-AMERİKA

Aslında asıl soru böylesine çıkıntı bir tipi CHP’de tutan gücün kim ya da ne olduğudur?

Anlatayım efendim…

 

Sezgin Bey’e 1997 senesinde “Defending the rights of Kurdish citizens“ Kürt vatandaşların hakkını koruduğu için bu ödül verilmiştir. Kuruluşun yani Sezgin Tanrıkulu’nun aldığı ödülün isim babası suikasta uğrayarak ölen, Amerikan Başkanı John F.Kennedy’nin kendisi de suikasta uğrayarak ölen kardeşi Robert Kennedy.

Kuruluşun başında Robert Kennedy’nin kızı Kerry Kennedy bulunmakta. Kerry Kennedy “insan haklarını koruyorum” masalı ile her yere insan hakkı götüren tipik bir Amerikan elçisi, hani şu demokrasi götürenlerden!

CIA’in bu tür sivil toplum örgütlerini nasıl kullandığını herkes bilir.

Ayrıca Kerry Kennedy, Amerikan Kongresi tarafından kurulan “Amerikan Barış Enstitüsü’nde” yönetim kurulu üyesi ama işin ilginci; yönetim kuruluna bu örgütün kuruluş talimatını veren CIA Direktörü Bill Casey “CIA’in yaptığını yapan, ancak bunu özel alanda yapan “bir sivil toplum kuruluşu” örgütün kurucusu ise Ronald Regan.

Cumhuriyetçi Başkan Ronald Regan Demokrat Parti’nin sembollerinden birinin kızının, Cumhuriyetçiler tarafından böyle bir göreve atanması ne ilginç değil mi?

Kerry Kennedy bir dönem Uluslararası Af Örgütünde ABD Liderlik Konseyi Başkanı olarak görev yapmış, Başkan Bush tarafından atanmıştır. Yöneticilerinden bir tanesi şu anda ajanlık suçlaması ile Türkiye’de tutuklu.

Ve tabii böyle bir ödülün Sezgin Tanrıkulu’na verilmesi daha da ilginç!

Tanrıkulu’nun CHP içinde kimlere hizmet ettiğini de anlamış oluyoruz sanırım. Zaten adamın bürosunda Hilary Clinton’ın resmi de asılıymış.

Yani özetleyecek olursak; Jurnalci, Amerikancı, Kürtçü…

Yersen Atatürkçü

Sezgin Bey sürekli açıklamalarda bulunuyor ve madem açıklama yapmayı bu kadar seviyor kendisinden başka açıklamalarda bekliyoruz.

Mesela;

Amerika’nın Kuzey Irak’ta (SÖZDE) Bağımsız Kürt Devleti (ÖZDE) Büyük İsrail Devleti’ni ve PKK’yı desteklemesi konusunda ne düşünüyor?

*Amerikan Devleti’nin desteklediği bir kuruluş kendisine ödül verdiği zaman, “bu adamlar bana bu ödülü hangi amaçla verdiler acaba, koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç mi başkası yoktu?” diye düşündü mü?

*Batı ve Amerika’nın kullandığı “sivil toplum örgütlerinin“ tamamına yakınının, o ülkelerin istihbarat servisleri için maske görevi yaptığını on yaşındaki çocuk bile bilirken, o bunu bilmiyor mu?

*Gururla aldığı ödülünü kendisine veren kuruluşun CIA bağlantılı olup olmadığını hiç düşündü mü?

*Genelde Amerikan Devletinin desteklediği bu tür ödüllerde sadece plaket verilmez, bunun yanında ödül verilen kişiye “teşvik amaçlı” yüklü miktarda para ödülü verilir, bu ödülün amortisi de var mıydı?

Bedavaya ekmek yok çünkü…

*Bir de bu kadar “İNSAN HAKLARI DUYARLISI” bu vekilimiz Amerikan ordusunun Irak, Suriye, Afganistan, Suriye gibi ülkelerde binlerce masum insanı katletmesi konusunda ne düşünüyor?

ASIL SORU:

“Benden habersiz CHP’de sinek bile uçamaz, tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz.” diyerek naralar atan KEMAL KILIÇDAROĞLU’nun,

Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’lar sivilleri vuruyor.” açıklamasına karşılık bu adama tek bir kelime edememesini anlamak zor olmasa gerek!

Ama siz yine de CHP kim diye soran olursa ATATÜRK’ÜN PARTİSİ dersiniz efendim..

 

Betül Baykal Dinç (Sosyolog) / CAFESİYASET

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri