SOSYAL MEDYA MESAJLARI/PAYLAŞIMLARI…

WhatsApp, MSN, Instagram ve Facebook gibi sosyal paylaşım yerlerinde, birbirimize mesaj gönderirken ya da bir paylaşımda bulunurken, çok dikkatli ve özenli olmalıyız.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Doğruluğu kanıtlanmamış veya sonrasında yalanlanmış ya da sırf propaganda ve politik amaçla gönderilen çok sayıda mesaj ve paylaşım ile karşı karşıyayız.

Bazı kişiler, kendilerine gönderilen mesajları okumadan, kendi mantık süzgecinden geçirmeden, hemen bir başkasına göndermeyi alışkanlık haline getirmiş.
Şahsen, bu tür mesaj ve paylaşımlardan çok rahatsız oluyor, birçoğunu okumadan siliyorum. Bu nedenle, belki de asıl okumam gereken mesajları okumamış, silmiş oluyorum. Arkadaşlar arasında yaptığımız sohbetlerde, “Falancanın mesajlarından bıktım, mesajlarını engelledim” veya “Arkadaşlarım arasından çıkardım” şeklinde yakınmaları çok fazla işitiyoruz. 
Bu nedenle, sosyal medyada yaptığımız paylaşımlar ya da gönderdiğimiz mesajlarda, hepimiz çok özenli olmalıyız. Aksi halde, hem bilgi kirliliği artıyor, hem de bazı mesajları okumadan silerek, asıl öğrenmemiz gereken bilgilerden mahrum kalmış oluyoruz.
Benden hatırlatması, takdir sizlere kalmış.

Saygı ve sevgilerimle.

 

Levent KÜÇÜK / CAFESİYASET
lk8080@hotmail.com
 


  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri