Soylu son dakika duyurdu!

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu başlatıldı. 9 ülkeyle ortaklaşa başlatılan operasyon çerçevesinde uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerinin engellenmesi hedefleniyor.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu başlatıldı. 9 ülkeyle ortaklaşa başlatılan operasyon çerçevesinde uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerinin engellenmesi hedefleniyor. Bu kapsamda Türkiye'de 94 şahıs ile ilgili gözaltı kararı verilirken, operasyon devam ediyor.

Uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerine karşı, 9 ülkeyle beraber Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu olan "Bataklık Operasyonu" başlatıldı. Hedef çerçevesinde Türkiye'de 94 şahıs ile ilgili gözaltı kararı verilirken, 67'si gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı" diyerek, uyuşturucu ve uyuşturucu gelirlerine karşı başlatılan operasyonun detaylarını açıkladı.

Bakan Soylu yaptığı bildirimde şunları söyledi:

"Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu başlatıldı. Yaklaşık 1 senedir takip edilen operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonun ismi Bataklık. Özellikle, uyuşturucu ve uyuşturucuya bağlı suç gelirleriyle mücadele etmek. Bilhassa suç gelirleriyle mücadelede büyük bir mücadele verilmektedir. Dönem dönem çok zorlandığımız açıktır. Bu operasyon 9 ülkeyle bağlantılı gerçekleştirildi. Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya ile bağlantılı gerçekleştirildi. Türkiye'de 11 ilde yapıldı. 94 hedef vardı, 67 hedef gözaltına alındı, 70 milyon liraya el konuldu. Bu operasyonda ayrıca hem suç gelirlerine yönelik, silahlı suç örgütü tespit edildi. Örgütün tepe yöneticilerinden bir tanesi ile ilgili kırmızı bülten, Brezilya ve Hollanda'da 26 senelik hapis cezası var. 500 milyonun üzerine çıkabilecek bir nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak."

2 AY ÖNCE İLK OPERASYON

Soylu "Yaklaşık 2 ay önce bu operasyona bağlı olarak bir yakalama daha gerçekleştirilmişti. Ama kamuoyuna çok fazla deklare edilmeden suç dosyasına herhangi bir halel gelmemesi için de devam da ettirildi. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonudur bu. Bu büyüklükte böyle bir operasyon olmadı ama bugünden sonra çok daha güçlü şekilde olabileceğini, hem milletimize hem kamuoyuna ilan etmek istiyorum" ifadelerini kullandı. 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri