Sudanlı belediye başkanlarından Bağcılar'a övgü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve AK Parti İl Başkanlığı tarafından davet edilen Sudanlı belediye başkanları Bağcıları gezdi. İlçedeki önemli tesislerde incelemelerde bulunan başkanlar, yapılan hizmetlerden dolayı yetkililer tebrik etti.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Sudan’ın çeşitli eyaletlerinde görev yapan 17 belediye başkanı, İBB’nin yaptığı çalışmaları yerinde görerek bilgi aldı. İilçe belediyeleri ziyaret eden belediye başkanları ilk olarak Bağcılar Belediyesi’ni ziyaret etti. Rehber eşliğinde Bağcıları gezen grup, Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’ne geldi. Burada Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı, konuk başkanlara sunum yaptı. Bağcılar Belediyesi’nin işleyişini ve hizmetlerini anlatan Subaşı, sosyal projelere verdikleri öneme değindi. Bağcılar’ın, Türkiye’deki onlarca ilden fazla nüfusa sahip olduğunun da altını çizen Başkan Yardımcısı Subaşı, gerçekleştirilen bazı projeleri Dünya Bankası, AB, Kalkınma Ajansı ve İŞKUR’un desteği ile yaptıklarını söyledi. Başkanlar, sunumdan sonra farklı branşlarda eğitim gören yetenekli çocukların derslerine de katılıp ilgiyle izledi. 
 
Sudanlı konuklar Engelliler Sarayı’nı da ziyaret etti. Farklı engelli gruplarına eğitim verilen merkezde, öğrencilerin çalışmalarını da inceleme fırsatı bulan konuklar, engellilere verilen değeri takdir ettiklerini söyledi. Engelliler Sarayı’nda eğitim gören Engelli Müzik Grubu da Sudanlı başkanlara sürpriz yaparak mini bir konser verdi. 2 görme ve bir bedensel engelli grubun söylediği şarkılardan etkilenen başkanlar, ayağa kalkarak Sudan’a has sevgi gösterisinde bulundu. Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’ni de ziyaret eden belediye başkanları, Bağcılar Belediyesi’nin kadınlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Sudan Keseler merkez Belediye Başkanı Ahmet Adlan, Bağcılar’a hayran kaldıklarını belirterek, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Lokman Çağırıcı’yı tebrik etti. Başkan Adlan, "Türkiye’ye ilk defa geliyorum. Bir haftadır İstanbul’da birçok yeri gezdik. Bu ziyaret bizim için çok önemli bir deneyim oldu. Bağcılar ilçesinde yapılan çalışmaları görüp de şaşırmamak ve imrenmemek elde değil. Oldukça gelişmiş bir ilçeniz var. Burada insana saygı var ve onların hayatını kolaylaştırılacak hizmetler yapılmış. Özelliklere kadınlara ve engelliler yapılan çalışmalardan çok etkilendik." diye konuştu.
 HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri