Sultanbeyli Yaz Okullarıyla SezonuYoğun Geçirdi

Eğitim döneminin ardından Sultanbeyli Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu yaz okuluna öğrenciler bu yıl da yoğun katılım sağladı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

24 Haziran’da başlayan yaz okulu, öğrenciler için hem verimli hem eğlenceli geçti. 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine yaz okullarında değerler eğitiminin yanında satranç, resim ve müzik derslerinden oluşan hobi kursları verildi. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi gibi spor faaliyetleriyle de öğrencilerin fiziksel gelişimi desteklendi. Topkapı Sarayı ve Miniatürk gezileriyle kültürel zenginliğimiz tanıtıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı birçok etkinlik; velilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Yaz okuluna katılan 80 öğrenciye, Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde robotik kodlama eğitimi verilerek analitik düşünme becerisi kazandırıldı.

Eylül ayı itibariylesona eren yaz okullarına toplam katılan öğrenci sayısı 1307 oldu. Yaz okullarıAdil Gençlik Merkezi, SUGEM, Hasanpaşa Gençlik Merkezi,İstanbulensis Gençlik Merkezi, Yunus Emre Değerler Akademisi ve Battalgazi Gençlik Merkezi olmak üzere toplam altı gençlik merkezinde gerçekleştirildi.

Sultanbeyli,eğitim alanında özellikle son 10 yılda çok büyük mesafe kat etti.Açılan her okul, kütüphane ve gençlik merkezi ile Sultanbeyli’nin İstanbul’daki sınav başarısı hızla yükseliyor. Her gencimizi ülkemize kazandırmak amacında olan Sultanbeyli Belediyesi, gençlere yönelik örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Eğitime verdiği önemi her zaman vurgulayan Belediye Başkanı Hüseyin Keskinkonuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Her gencimizin başarısınıülkemizin başarısı gördüğümüz için gençlerimize yapılan yatırımı, Sultanbeyli Belediyesiolarak çok kıymetli buluyoruz. Bu anlayışla belediye olarak her zaman dinamik yapımızla gençlerimize yönelik çalışmalar yapıyoruz. Öğretmenlerimiz ve eğitim camiamızla birlikte bualanda yaptığımız fedakâr çalışmalarla inşallah amacımıza ulaşacak, gençlerimizi her türlü tehlikelerden uzak; milli ve manevi duygularla dolu olarak yetiştireceğiz. Ülkemizin üstlendiğibüyük misyon bunu gerekli kılıyor. Cennet vatanımızda yaşanan her olumlu gelişme mazlumlara ışık, bu coğrafyada milli ve manevi duygulara bağlı yetişen her öğrenci geleceğimiziçin yanan bir meşale oluyor. Bu inançla yürüyor, güçlüklerin bizi daha da kuvvetlendirdiğinibiliyoruz.” dedi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri