Tahmazoğlu: Şahinbey Sanayi Sitesi yıl sonuna hazır

Gaziantep Şahinbey Sanayi Sitesi inşaat alanında incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sanayi sitesinin yıl sonuna kadar hazır olacağını söyledi. Başkan Tahmazoğlu, “Eski garajlar bölgesindeki oto tamirci esnafımızı yılsonu itibariyle tamamen buraya taşımış olacağız. Böylelikle esnafımız daha rahat, geniş ve modern işyerlerin de çalışma imkanı bulacak.” dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Eski garajlar bölgesi olmak üzere şehir merkezinde bulunan oto tamirci esnafının taşınacağı ve modern çalışma alanlarının olacağı Şahinbey Sanayi Sitesi yapımı yılsonunda tamamlanacak. Başkan Tahmazoğlu, 945 işyerinin olduğu Şahinbey Sanayi Sitesi’nde esnaftan ön kayıt aldıktan sonra talepleri dikkate aldıklarını ve esnafın isteği büyüklükte işyerleri yaptıklarını ifade etti. 
    
    Tahmazoğlu, “İşyeri sayımız bini geçmiş durumda. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yıl sonunda sanayi sitemiz tamamlanacak. Eski garajlar başta olmak üzere şehir merkezinde bulunan oto tamirci esnafımızı buraya taşımış olacağız. Böylelikle hem esnafımız daha rahat, geniş ve modern işyerlerin de çalışma imkanı bulacak. Hem de orada oturan vatandaşlarımız rahat edecek.” diye konuştu. 
 
    Eski garajlardaki tamirci esnafını yeni yapılan sanayi sitesine taşıdıktan sonra bu bölgede kentsel dönüşüm yapılacağını vurgulayan Başkan Tahmazoğlu, bu sayede şehir merkezinde hem trafik yoğunluğunun azalacağını hem de esnafın rahat edeceğinin kaydetti. Tahmazoğlu, “Şehir merkezinde bulunan ve trafik yoğunluğunu arttıran tamirci esnafımızı hem şehir dışında olan hem de merkeze uzak olmayan bir noktada yapılan Şahinbey Sanayi sitemize taşıyacağız. Daha sonra eski garajlar bölgesinde kentsel dönüşüm yaparak, yeni modern konutlar ve işyerleri inşa edeceğiz. Böylelikle hem esnafımıza rahat ve modern çalışma alanları açmış olacağız, hem de eski garajlar bölgesini yeniden şekillendireceğiz.” şeklinde konuştu.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri