TBMM Başkanı'ndan sert açıklama!

TBMM Başkanı Şentop, mecliste gerçekleşen yumruklu kavgaya dair, "Seviyesizce ifadeler politika değildir, ben bu ifadeleri kullanan zatı kullanıyorum" açıklamasını yaptı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
TBMM Başkanı Şentop, mecliste gerçekleşen yumruklu kavgaya dair, "Seviyesizce ifadeler politika değildir, ben bu ifadeleri kullanan zatı kullanıyorum" açıklamasını yaptı.
 
BMM Genel Kurulu'nda AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında kavga yaşandı. Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı.
 
Oturumda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç konuşma yaptı. AK Parti milletvekilleri, konuşma esnasında Meclis'te düzenlediği basın toplantısındaki sözleri üzerinden Özkoç'a tepki gösterdi.
 
TBMM Başkanı Şentop konuyla dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 
 
(Meclis'teki yumruklu kavga) Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin birliğini temsil eden seçilmiş Cumhurbaşkanı'na karşı basit, alelade hakaretlerin Meclis çatısı altında yeri yoktur. Bu bakımdan bu ifadelerle basın toplantısı yapan zatı kınıyorum. Bu, bir milletvekiline, siyasetçiye, sorumlu bir vatandaşa yakışmayacak bir tavırdır. 
 
Herkes aynı fikirde olmak mecburiyetinde değil, görüşlerini herkes ifade edebilir ama bunu hakaretlerle meydana koymak parlamentoya da siyasetçilerimize de yakışmıyor. Milletimiz de bundan rahatsızdır. 
 
NTV yayınına bağlanan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Seçilmiş "Cumhurbaşkanı'na hakaret ediyorlar, Yargı önünde bunun  hesabı sorulacaktır. Sayın cumhurbaşkanımız zaten kendi hakkını kouyacaktır. Bu provokasyonu yapanlar zaten tarihte de hak ettiği karşılığı görecektir. CHP de bukişiye lüzumlu karşılığı vermelidir. Aynı şeyin tersi olsa bizim partimizden biri CHP'li birine bu şekilde hakaret etse biz onu kapının önüne koyarız. Biz her gün milletimizle birlikteyiz. Bu millet bir kaç tane provakatöre itimad etmez. Rahmetli Atatürk bu adamı elinde kızılcık sopasıyla kovalardı" şeklinde konuştu. 
 
CHP'li Özkoç, bugün Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sert ifadeler kullanmıştı.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile ilgili "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen tahkîkat başlattı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri