Testler 5 Haziran'da başlıyor

Borsa İstanbul'da endeksten iki sıfır atılmasına dair testlerin 5 Haziran'da başlayacağı açıklandı.

#

Borsa İstanbul'da endeksten iki sıfır atılmasına dair testlerin 5 Haziran'da başlayacağı açıklandı.

Borsa İstanbul yönetimi tarafından  üyelere gönderilen duyuruda "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması Projesi"nde provaların 5 Haziran'da başlayacağı bildirildi.

Duyuruda, daha evvel üyeler ve paydaşlardan gelen talepler yönünde 27 Temmuz'a ertelendiği hatırlatılan endekslerden iki sıfır atılmasına yönelik projede, prova katılımcılarının bağlantı testlerini 1-3 Haziran'da gerçekleştirmesi gerektiği kaydedildi.

Endekslerden sıfır atılmasına dair provalarda canlı alan bilgilerinin kullanılacağı belirtilen açıklamada, dört kez canlıya geçiş provası planlandığı ve her periyotta en az üç gün test olanağı sunulacağı belirtildi.

Duyuruya göre ilk prova 5-10 Haziran'da gerçekleştirilecek. Sonraki provaların ise sırayla 12-19 Haziran, 26 Haziran-3 Temmuz ve 10-17 Temmuz'da yapılması planlanıyor.

Borsa İstanbul tarafından 2 Nisan'da uygulanan açıklamada, yeni tip corona virüs salgını tedbirlerinin sebep olduğu olağanüstü koşullar ve değişen çalışma düzeni sebebiyle, üyelerden gelen talepler yönünde "BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi" ve "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması"na dair projelerin ertelendiği bildirilmişti.

Testlerin başarılı olması halinde "BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi"nin 6 Temmuz, "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması"nın ise 27 Temmuz'da yapılması planlanıyor.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri