Trump'tan çok kritik koronavirüs açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla birtakım önlemlerin yaşama geçirildiği ülkede, yaşamın bir an evvel normale dönmesini istediğini dile getirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla birtakım önlemlerin yaşama geçirildiği ülkede, yaşamın bir an evvel normale dönmesini istediğini belirterek, "Ekonomimizi Paskalya Bayramı'na (12 Nisan) kadar eski durumuna getirebilirsek sevineceğim. İnsanların bir an evvel işlerinin başına dönmesine istiyorum." ifadesini kullandı.
 
ABD Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü üyeleri, Fox televizyonunda telekonferans yoluyla, hekim Mehmet Öz de dahil olmak üzere uzmanların ve ABD halkının sorularını yanıtladı.
 
ABD'de her sene grip nedeniyle on binlerce bireyin yaşamını yitirdiğine işaret eden Trump, "Araba kazalarında da her sene Kovid-19'dan çok daha fazla insan kaybediyoruz. Ama otomobil firmalarına, üretimi durdurma çağrısı yapmıyoruz. Herkes işine dönmeli." değerlendirmesinde bulundu.
 
Trump, geride bıraktığımız hafta yayımladıkları 15 günlük eylem planlarının yeterli olacağını ve ekonomik önlemleri istikbal hafta gevşetmeyi istediklerini kaydederek, "Ekonomimizi Paskalya Bayramı'na (12 Nisan) kadar eski durumuna getirebilirsek, sevineceğim. İnsanların bir an evvel işlerinin başına dönmesine istiyorum." dedi. 
 
Söz konusu eylem planının vadesi dolduğunda yeni yol haritası amacıyla lüzumlu adımları atabileceklerini ifade eden Trump, "Daha evvel hiç bu tür önlemler almadık ama şimdi alabilmek zorundaydık. Bu salgın, ülkemiz için  çok acı verici ve istikrarı bozucu bir durum." şeklinde konuştu. 
 
Doktor Mehmet Öz, Trump'a "Sayın Başkan, Paskalya'da yaşamı normale döndürmek istediğini söylediniz, peki bunun tıbbi yönden güvenilir olduğunu nasıl düşünüyorsunuz?" sorusunu yöneltti. 
 
Trump ise insanların işe gitmek yerine evlerinde kapalı kalmasının onları depresyona sürükleyeceğini iddia ederek, "İnsanlar, bir taraftan iş yerleri kapanırken bir taraftan da bir odada kapalı kalabilmek yerine, iş yerlerini kurtarmayı isterler. Biliyorsunuz depresyon, intihara sürükler. Şuna kuvvetli bir şekilde inanıyorum ki insanları evlere kapatmaya devam edersek, daha çok insanı kaybedeceğiz. 2 sene ülkenin kapalı kalmasını isteyecek hekimler olacaktır. Ama biz bu ülkeyi eski durumuna getirmek istiyoruz. Bizim ülkemiz insanları eve kapamak amacıyla kurulmadı." ifadesini kullandı.HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri