Tüm bilgiler çürütüldü

Hollanda'nın Amsterdam Üniversitesi tarafından bir araştırmada, koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmeyebileceği ortaya çıktı.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Hollanda'nın Amsterdam Üniversitesi tarafından bir araştırmada, koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmeyebileceği ortaya  çıktı. Bu araştırma, Kovid-19'a karşı tek çarenin etkili bir aşı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Amsterdam Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, 35 yaş üstü 10 erkek üstünde enfeksiyonlar sonrası dönemlerle alakalı bulgular raporlaştırıldı. Rapora göre; koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmediği ifade edildi.

 

Rapor, Kovid-19'a yakalanmış kişilerin, elde edilen bağışıklık sayesinde bir daha bu virüse yakalanamayacağı tezini çürütüyor. Yine bu rapor, dünyada bir çok hükümetin, Kovid-19'u geçirenlerin bir daha bu virüsle alakalı tehdide muhatap olmayacağı düşüncesini de boşa çıkartıyor.

Araştırma neticesine, 35 yaş üstü 10 erkek üstünde enfeksiyonlar sonrası dönemlerle alakalı bulgular üç ila 6 ay süre ile karşılaştırılarak ulaşıldı.

ANTİKORLAR UZUN SÜRE DAYANMIYOR

Buna göre, bu virüslere koruyucu bağışıklığın 6 ay süre sonucunda kalmadığı gözlendi ve bu tür virüslere karşı meydana gelen antikorların uzun zaman dayanamayacağı neticesine varıldı.

Araştırma neticesine göre, koronavirüs türlerinden birisi olan ve mevsimsel olarak görüldüğü düşünülen "SARS-CoV-2" virüsünün yine meydana çıkması da gündeme gelebilir.

Yine araştırmaya göre koronavirüslerin dört türü de biyolojik olarak birbirinden farklı ve çok az ortak özelliklere sahip. Bu araştırma, Kovid-19'a karşı tek çarenin etkili bir aşı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri