Türk Milletinin Bağrında Gizlenen Fareler

Son anda bir sürpriz gelişme hamlesiyle ABD askerlerini Suriye’den çekme kararını verdiğini, dünya kamuoyuna haber kaynakları aracılığıyla deklere ederek uluslararası kamuoyunda strateji değişikliğinin inandırıcılığını yaymak için aynı zamanda bu kararının gerçekliği yönünde de görsel ve yazılı basının yanında sosyal medyada birbiri peşi sürecinde açıklamalar yaptı.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Son anda bir sürpriz gelişme hamlesiyle ABD askerlerini Suriye’den çekme kararını verdiğini, dünya kamuoyuna haber kaynakları aracılığıyla deklere ederek uluslararası kamuoyunda strateji değişikliğinin inandırıcılığını yaymak için aynı zamanda bu kararının gerçekliği yönünde de görsel ve yazılı basının yanında sosyal medyada birbiri peşi sürecinde açıklamalar yaptı. İç dinamiklerini de devreye sokarak, Başkanın vermiş olduğu karara karşı içerde ise muhalif söylemlerini yüksek sesle dile getirterek adeta siyasi cambazlığının versiyonlarının değişimiyle kafaların karışmasını bir kez daha her zamanki gibi illüzyonist deha lığının ustalığını göstermenin hınzırlığında beyinlere hükmeder durumsaldadır. ABD’nin Ortadoğu politikaları.

ABD’nin bu sürpriz olan kararına içsel dünyamızda sevinenlerde oldu sevinmeyenlerde oldu. Şaşkınlık içerisinde olanlarda oldu. Temkinli yaklaşımlarda bulunanlarda oldu. Oysaki bu bölgeden çekilme değil, bölgenin sömürgeleştirilmesi için yüz yıllardır plan yapılıyor olmasının gerçekçiliğinin uygulanmasının önündeki engelin Türk Milletinin varlığının hakikatini bildikleri için karardan, kararlara her zaman geçişler var olacaktır.

Son zamanlarda sürdürülen Türk dış politikaları ustalığında adeta mucizeler yaratarak tutarlı politikalarla tarih yazan, hesap bozan, Türk dış siyasi politikası, ABD’nin bu alışılmamış açıklamasına karşılık temkinli, ihtiyatlı davranarak her zaman elinin altında bulunan geniş dış politika portföyündeki A, B, C gibi planlarını saklı tutmasını bilmiş ‘’Yurtta sulh, Dünyada sulh.’’ Felsefesini de ruhunda hissederek barışçı adım atıcı, siyasi müzakerelerin organizasyon öncülüğünü yaparak, Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunan tek Devletin Türkiye olduğunu, vakarlı ve gururlu dik duruşuyla uluslararası kamuoyuna gösterme kararlılığını sürdürmeye tüm samimiyetiyle devam etmiş ve etmektedir.

Bulunduğu Coğrafyada ve İnsanlığın geleceği için taşıdığı misyonun sorumluluğu içinde kararlı adımlarla kara perdeler arkasında saklanan oyun kurucu düzen bozucu nankörlerin önüne kaldıramayacakları bir ustalıkla koymuş olmasının gururunu Türk Milleti ve vatandaşı olarak birlik ve bütünlük içerisinde destekçisi olmamızın vicdani sorumluluğunu hissedip siyasi düşünceler ne kadar farklı olursa olsun, hükümetin yanında dışa karşı tek ses, tek yumruk olmalıyız.

 Unutulmasın bu gemiden başka bir gemi daha yok.

 Bu gemiden inmek için liman arayanlar bilsinler ki başka gemilere binmenin hayallerini taşıyorlarsa gaflet ve delalet, hıyanet içerisinde olduklarının onursuzluğunu da tarih içinde taşıyacak olduklarından yabancı bandıralı hiçbir geminin almayacağı gibi kazara binecek olursalar da tayfa bile olamazlar, olsalar bile ancak ve ancak kürek mahkûmu kölesi olurlar.

Türkiye Cumhuriyeti gibi güzide bir gemide fare olanlar, bilsinler ki bu Aziz Türk Milletinin her zaman bir kurtarıcısı vardır.

Bu kutsal Anadolu topraklarında ne kadar çok farelerin yok olduğunun geçmişini Türk Tarihini okuyunca hem anlayacak hem de görmüş olacaktır.

 Malazgirt, Kutulama re, Medine savunması, Sakarya, Çanakkale, Kıbrıs,15 Temmuz’u iyi okuyup anlamalıdırlar.

 İç siyasi hesaplaşmalarınızda demokratik ölçüler içinde, Devleti ve Devleti temsil eden kurum, kuruluşları nezaket ölçüleri içerisinde eleştirebilirsiniz; Söz konusu dış siyaset olunca, iç hesaplaşmayı kenara atarak dış güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde bir bütün olmak zorunda olmazsanız hem Millet sizi affetmez hem de Tarih sizi affetmez. Bu bağlamda Türk Milletinin gönlünde fare olanlar her zaman yok olacaklar, Türk istiklali ve İstikbali için Kartal ve Şahin olanlar ilelebet payidar kalacaklardır.

 

2019 yılının Ülkemize ve Milletimize Değerli Cafesiyaset okuyucularımıza hayırlı olmasını Cenabı Haktan niyaz ederek saygılar sunuyorum.

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET

 

 

 

 

 

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri