Türkiye, Adriyatik’ten Çin Seddine Mazlumların Umudu

İçerden ve dışardan yoğun saldırılar altına alınan ve olmadık her türlü oyunun oynanması için entrikalarla bin bir türlü dalaverelerle ateş hattına alınan Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti gerek dışardan gelecek saldırılara gerekse içerden gelecek hain entrikalara karşı dimdik ayakta kalacak ve Milletiyle birlikte yeniden Tarih yazmaya devam edecektir. Dünya Tarihinin yazılmasını, yeniden oluşturulmaya çalışılan Dünya düzenini de şekillendirecektir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Türkiye’nin gücünü çok iyi bilen ve gören Devletler karşılarında Türk gücünün oluşmasını hiçbir zaman istemedikleri gibi bu gücün enerjisini yıllardır terörle baskı altına alarak hem ekonomik anlamda hem psikolojik anlamda ülkenin ve halkının gelişmesine engel olmaya çalıştılar, bir anlamda da engelleme planlarında da başarılı oldular.

Hem dostmuş gibi dost gözüküp hem de içerdeki işbirlikçilerle birlikte toplumsal huzuru bozmak için senaryolar yazıp, kukla oyuncularıyla el birliği halinde sahneleyerek bu necip milletin tertemiz kalp gözüne hitap etmesini becerdiler. Zaman içinde Sağcı, Solcu, Gerici, İlerici, Çağdaş, Yobaz, Başı kapalı inançlı, Başı açık inançsız gibi söylemlerle halkın üzerinde içsel ayrıştırıcı politikalarını uygulamaya koyarken, bir yandansa darbelerin hazırlayıcısı olup demokrasiyi kesintiye uğratarak Siyasi liderlerin çalışmalarını engelleyip ülkenin önünü her yönden kapatma girişimine girişmişler, Türkiye’nin gelişmesine engel olmuşlardır.

Kargaşa ortamından Ülkenin hiçbir zaman çıkmasına fırsat vermeyen güçler, ülkenin hem teknolojik gelişimini hem sanayi gelişimini hem de ekonomik gelişimini engelleyerek üçüncü Dünya ülkesi konumunda tutmak için var güçleriyle, engelleyici eylemlerle içerde ve dışarda mücadelelerinden geri durmamışlar ve durmayacaklar. Türkiye’de yapılan yatırımların önüne set çekmek için her türlü engellemeye baş vurmaya kalkışılırken yapılan yatırımlarında önemsizleştirilmesine neden gösterilecek yayın ve söylemlerinden geri kalmamaktadırlar.

Türkiye’nin gelişmesini durdurmak için her ne kadar engelleyici oyunlarını aralıksız ve şekilden şekle girerek algı operasyonlarına devam etmeye kalkışsalar bile bugünün Türkiye’si dünden daha güçlü ve daha ilerdedir. Hedeflediği 2023 ve 2071 Türkiye’sinin temellerini daha da sağlamlaştırarak Adriyatik’ten Çin seddine kadar mazlumların umudu olacaktır. 

Türk Milletinin Cumhuriyetin değerlerine olan bağlılığı metaneti, sabrı, demokrasiye olan inancı, Liderlerine olan Tarihsel güveni ve inancı ile birlik ve beraberliğine helak getirmeden tüm zorlukları aşmasını bilerek bugüne geldi ve yarına da daha güçlü bir şekilde hazırlıklı olarak dünya Devletlerinin rol modeli bir ülkesi olacaktır.

Yeter ki birlik ve dirliğimizi, beraberliğimizi muhafaza ederek daha güçlü kenetlenmiş bir şekilde her türlü oyuna karşı koymasını bilelim.

 

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri