Üç şey insanlar var oldukça yaşayacak

Prof. Dr. Murtaza Bedir, üç şeyin insanlar var oldukça yaşayacağını belirterek, “Birisi sadakadır. İnsan öldüğünde vakıf müessesesiyle kıyamete kadar hayır olarak devam eder. İkincisi dua eden salih evlat ve üçüncüsü de faydalı ilimdir.” dedi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murtaza Bedir, Bağcılar’da düzenlenen “Zekat, Fitre, Sadaka ve İnfak” konulu söyleşide bilgi ve birikimlerini paylaştı.

Bağcılar Belediyesi Kirazlı Ramazan Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programdaki konuşmasına ‘dini konuda konuşurken dikkatli olmak gereken alanlar vardır’ diyerek başlayan Prof. Bedir, herkesin usul ve adaba dikkat etmesi gerektiğini kaydetti. Sosyal medyada çok kişinin din konusunu futbol oyunu gibi konuştuğunu kaydeden Prof. Bedir, “Kur’an ve sünnete dayanmayan hiçbir şey dini olamaz. Kur’an son mesajdır. Kıyamete kadar hükmü baki olan metindir. Kur’an ve sünnet Hz. Peygamber’in (s.a.v) bilgi kaynağıdır.” dedi.

İman’dan sonra gelen ilk emir olan namazın imanla yakın ilişkide olduğunu da kaydeden Prof. Bedir, onun yanına da ikinci bir emir olan zekatın eklendiğini söyledi. Namazın müminin miracı olduğunu kaydeden Prof. Bedir, şöyle konuştu: 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri