Ülkelerin Kalkınması Yönetimsel İstikrardan Geçer

Günümüz çağı uzay çağı, Günümüz Çağı yapay zekâ çağı, günümüz çağı durmak çağı değil, adeta depar atarcasına koşmak çağıdır.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Dünyada değişimler hızlı bir şekilde gelişiyor.

Değişimlerin önünde koşan Ülkeler, değişimlerin yönünü kendilerine çevirebilme gücünü elinde bulundurarak, Dünyanın  yörüngesini kendi ülkelerinin ekseni etrafında dönmesini sağlayan ülkeler, Dünyanın  ekonomik, siyasi, kültürel gücünü etkileyerek gelişimini tamamlamamış ülkeleri kendi uydu sistemine alarak sömürü düzenine karşı koyabilecek yeni güçlü  ülkelerin çıkmasını engellemek için her türlü yolu, senaryoyu yazıp sahneye koyarak içerde ve dışarda oyuncuların aracılığıyla ülkelerin yörüngelerini  enlem boylamlarını sapmaya uğratmaktadırlar.

Ülke olarak kısır döngüler içerisinde saplanıp kalmaktansa, ülkenin gelişmesi için projeler üreterek her türlü engellemelere karşı göğüs gererek uygulamaları hızlı bir şekilde devreye sokmalıyız.

Jeopolitik olarak hassas bir bölgede yer almamızın dezavantajını yaşıyoruz.

Buna ilave olarak gerek içerdeki gerekse dışardaki Türkiye karşıtı işbirlikçilerin geceli gündüzlü koşarcasına ülkemiz aleyhinde lobi çalışmalarını her boyutta yürütme gayretlerini engelleyici çalışmaları Ülkemizin İstikrarını sağlamak zorundayız.

Kişisel egoları değil, Ülkenin egolarını düşünerek koşar adımla gerek kültürel kalkınma gerekse ekonomik kalkınmayı istikrarlı bir yönetimle gerçekleştirmeliyiz.

Bir ülkenin kalkınması siyasi ve yönetimsel istikrardan geçer. Hassas bir coğrafyada bulunan ülkemizin dost ülke denebilecek ülke sayısı oldukça azdır.

 Dostumuzun olmadığı, düşmanımızın çok olduğu bir ülkenin siyasi ve yönetimsel istikrarsızlığı kabul edilemez beka sorununu yaratacağından, ülkemizin birlik ve beraberliğini perçinleyecek kalkınmayı son hızla gerçekleştirici yönetimsel istikrarı korumak zorundayız. Ülkelerin Kalkınması İstikrardan geçer.

 

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET

nesatyalcin@gmail.com
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri