WHATSAPP BELASI/SOSYAL MEDYA HELASI..!

Babası 'Kızım Pazar günü veli toplantısı varmış neden söylemedin?' deyince kızım "Baba senin adı Veli mi ya" dedi kaktım ben gittim toplantıya..

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

İlk veli toplantıları hemen hemen tüm okullarda yılın bu mevsiminde yapılıyor, bizimkisi de dün(Pazar) yapıldı.

Eskiden Veli toplantısından öğrenciler korkardı, şimdi veliler korkuyor ..

WhatsApp BELASI!..
Bu WhatsApp veli grupları çoğu okulda problemlere hatta adli vakalara sebep oluyor, malum yüz yüze iletişimi beceremezken, ekrana bakıp yazarken hiç beceremiyoruz!..

Zaten MEB kendisine gelen şikayetlerlerden bıkıp 81 İl’e genelge gönderdi ve “WhatsApp resmî yazışma yöntemi değildir, öğretmenler e-okul üzerinden bilgilendirme yapmalıdır” diye.. Fakat “veli grubu” bu, dinler mi?..

Neyse, konumuz tam olarak bu değil..

Bir baba veli söz istedi ve dedi ki; “arkadaşımın kızı geçenlerde intihar etti, ortaokul son sınıf öğrencisi idi, olay basına farklı yansıdı oysa iç yüzü başkaydı. Bunlar üç arkadaş toplanıp sigara içiyorlar içerken de WhatsApp’tan fotoğraf paylaşıyorlar ama nasıl oluyorsa fotoğrafı sınıf öğretmeni görüyor ve genç kıza yine WhatsApp’tan şöyle yazıyor; “bunu annene mi babana mı göstereyim?” Kız bunu okuduktan hemen sonra pencereyi açıp atlıyor ve oracıkta ölüyor..

Bu WhatsApp harbiden bela..
Ehliyeti olmayanlar ne WhatsApp ne de sosyal medya kullansınlar.. Koca hakimler, rektörler daha kimler kimler paylaşımlarından dolayı yanlış anlaşılıp TT oldu bazılarına vicdanlar el koydu, bazılarına savcılar, savcı ve hakimlere de HSK..

Sadece dün yaşanan iki hazin ve “hain” iki örnek.. Biri koca Rektör/Prof./Psikiyatr Nevzat Tarhan’ın Neslihan Tay “seküler” paylaşımı, diğeri bir hakime hanımın mahkemeye “vergi kaçakçılığı” iddiasıyla mahkemesi olan Kıvanç Tatlıtuğ ile verdiği “hevesli” poz. Hakime Hanım fotoğrafı WhatsApp’tan paylaşmış sonra o paylaşım sosyal medyaya düşünce HSK inceleme başlatmış.. Daha önce de bir polis memuru Ciciş Kardeşler diye bilinen şov dünyasının tanınan bir kadınıyla görevi başında iken fotoğraf çektirmiş ardından açığa alınmıştı..

Üstelikte Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun “Türk Yargı Etiği Bildirgesi’nde” yargı mensuplarına sosyal medya uyarısı da yer almasına rağmen.. Ne denilmişti o bildirgede? “Mesajlarınız amacını aşan sonuçlar doğurabilir ve tarafsızlığınız sorgulanır hale gelebilir.”

Peki ne gerek vardı tüm bunlara, değer mi?

Heyecanlarımızı niye kontrol altına alamıyoruz.

Hadi biz alamadık koca psikiyatri doktoru 4 kez kanserle mücadele etmiş bunu da gayet pozitif şekilde anlatıp farkındalık oluşturmuş, üstelikte ölmüş bir genç kızın ardından böylesi “anlaşılması güç” sözler eder ki?..

Eskiden Profesör ve Hakim Savcı denilince herkes şöyle bi dururdu hafifçe yutkunurdu.. Onlar unutuldu çünkü WhatsApp grupları kuruldu..
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri