Yeni Dünya düzeninin fay hattı Fransa’dan mı kırılacak!

Dünyanın hızla değişiminin nedeni hiç şüphesiz insanoğlunun teknolojik buluş ve gelişmelerinin neticesiyle normal insanın akıl ötesi gelişmelerin karşısında aptallaşmasını ve zihinsel kaybını da geliştirdi.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

 

Bu nedenledir ki insani değerler gün geçtikçe zayıflar durum halinden her geçen gün bilinç kaybıyla insani fıtratını kaybetme noktasına gelmektedir.

Tarihsel kökleri zayıf olan milletler veya ırklar bu hızlı gelişmenin ardından yok olup gitme tehlikesinin gerçeği ile karşı karşıya kalmasının kaçınılmazlığından kendini kurtaramayacaktır.

Dünya düzenin değiştirilmesinin istenmesi ve bu yeni bir dünya düzeninin değişiminde hedef noktası Türkiye ve Türk Milleti olduğu gerçeği alenen ortada olmasının varlığının inkâr edilemezliğinin yanında bir o kadarda yeni Dünya düzeninin oluşumunda, ana temel omurgasının da, Türkiye ve Türk milletinin yokluğuyla olmayacağının gerçeğinin teorisini er geç oyun kurucular anlamış gibi görünseler de sinsi saldırgan emellerinden vaz geçmeyecekleri de tarihi bir gerçek.

 

Güçlü Milletler güçlü liderleri çıkarır. Güçlü liderlerde milletlerin Tarihini yazdırır.

 Zira Tarih tekerrürden ibaret olduğunun kanıtını yine tarihin yaprakları anlatmaktadır. Bu bağlamda bu topraklarda karnını doyuran, bu toprakları yurt edinmiş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, vatandaşlılığının onurlu bireyi olarak Devletimizin birlik ve beraberliği etrafında kenetlenmeli gelebilecek dış küresel saldırılara karşı Devletinin yanında dimdik durmalıdır.

Son gelişen Fransa olayları şu gerçeği gösteriyor ki düzen kurucuların yeni oluşumlarda devlet ve milliyet farkı gözetmemektedir.

Dünya istikrarını istikrarsızlığa dönüştürmek için kırılgan noktalar yaratmak için kara delikler açmaya yönelmeleridir.

Kara delik açılma girişimi Arap baharıyla hızını gün geçtikçe artırarak orta doğuda maddi ve manevi yıkımlar yaratıp uzun vadede bu coğrafyanın toparlanmasını nerdeyse imkânsızlaştırarak bölge halkı arasında güven kaybı yaratarak manyetik etki altına alıp, bölge halkını sağlıklı düşünme ekseninden uzaklaştırdılar. Iran la başlayan dalga ırakla, Suriye ile, Libya ile piramidin ucuna doğru yol alma rüyasıyla 15 Temmuz’la hiç beklenmedik ve hesaplanmadık bir tepkiyle karşı karşıya kalınca eksen kaymasına uğrayıp piramidin ortasında yeniden oyun kurmaya başlama noktası ise Fransa’mı seçildi.

 Mazot zammını bahane ederek tıpkı Türkiye’de oynanmaya kalkışılan gezi hareketinin bir benzer sürümü Avrupa devletlerinde sahlenelenilmesine başlanılması dünya düzeninin tesadüflere dayalı olmadığını gösteriyor.

 Avrupa oldukça kırılgan fay hatlarına sahip ülkelerden oluşmaktadır. Sanayi devrimini gerçekleştirmesine rağmen maalesef insani devrimde insancıllıktan çıkma noktasında.

Zaman zaman Irkçı saldırılara maruz kalmış yabancılara hep şahit olduk.18.19.20 yüzyıllarda dünya düzeninin değişim hareketi Avrupa dan başlatılmadı mı?

Osmanlı imparatorluğunun parçalanma süreci Avrupa dan başlamadı mı? Arnavut isyanlarıyla koskoca cihan imparatorluğunun batı ayağı kesilip, Ortadoğu ayağı da kesilmedi mi?

Şu anda ortadoğu hasta, çaresiz ve dermansız, ilaçsız doğrulup ayağa kalkması için milli birlik ve benlikten yoksun bir orta doğu gittikçe çözülmelere gebe kalmış durumdayken, ulus devletçilikten uzak ulusçuluğu ırksal algılayan ve birkaç federatif olguyu taşıyan özerkliği halkların özgürlüğü olarak dünya devletlerine empoze eden demokrasi bayraktarlığı yapan Batı, kendi yanlışının sancılarını yaşamanın şansızlığı görünse de kısa sürede kendilerini toparlarlar.,

Yalnız dikkat edilmesi gereken eğer Fransa’da sarı yelekliler hareketi baskın çıkar Fransa Devlet yönetimini dize getirirse diğer ülkelere örnek teşkil edecek, sarı yeleklilerin kıvılcımları dalga dalga hassas ve zayıf ülkelere yayılacaktır.

 

Millet olarak darbelere karşı gösterdiğimiz duyarlı birlik ve beraberliğimizi her zaman ve daima Ülkemizin bekası için ve Devletimizin gücü için daha da kenetlenmeliyiz.

Siyasi hırsların esiri olmadan, algısal propagandalara kapılmadan, birliğimizi ve dirliğimizi gerek içerden gerek dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı tek yürek olmalıyız…

 

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri