Yeniden Refah Partisi’nden sert fotoğraf tepkisi!

Yeniden Refah Partisi, genel merkez binasının Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın fotoğrafının kameralara gösterilerek kamyona yüklenmesini şov olarak değerlendirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
# asdfafds

Kirasının ödenmediği gerekçesiyle NEcmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Saadet Partisi'ne binanın boşaltılması için dava açmış, dün ise tahliye edilmişti.

Tahliye esnasında Erbakan'ın fotoğrafı kameralara yansıtılarakkamyona yüklenmişti. Yeniden Rafah Partisi durumu siyasi şov olarak değerlendirdi.

"TAAHHÜT ALDIK" 

Bina önünde gazetecilere konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ener, haciz işlemi olmadığını, Saadet yetkililerinden 1 Nisan’da binanın tahliye edileceği yönünde taahhüt alındığını dile getirdi.

Ener, Erbakan’ın fotoğrafının çıkarılarak kamyona yüklenmesine dair şunları söyledi: "Saadet yetkilileri bizi şaşırtmadılar. Tamamen haklı, hukuki bir yasal işlemi daha siyasi şova dönüştürmeyi tercih ettiler. Bu bina Refah Partisi’nin iktidarına ev sahipliği yaptı. Bundan böyle de Milli Görüş’ün ruhuna uygun bir şekilde, Milli Görüş prensipleri doğrultusunda çalışan Türkiye sevdalılarına hizmet binası olacaktır. Dört ay önce imzaladıkları tahliye taahhütnamesinden hiç bahsetmeden, bu yaşananları siyasi malzemeye dönüştürüp, buradan siyasi ikbal bekleyenlerin kucağında Erbakan resmi de olsa siyasetlerinde Milli Görüş’ten eser kalmamıştır. Bugün Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerine uygun olmayan siyaset anlayışı tahliye ediliyor. Bu olayın tüm Milli Görüşçülere ve aziz milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz."
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri