YENİLENEN İSTANBUL SEÇİMLERİ...

Seçimlerden sonra özellikle kaybedenler tarafından Kim oy veriyor? Nasıl oy veriyorlar? Nasıl seçiyorlar? şeklinde eleştiriler ya da serzenişler duyarız. Diğer tarafın tercihleri pek beğenilmez, eleştirilir.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Oysa oy veren her birimiz, bu ülkede yaşayan, aynı şehri, aynı mahalleyi paylaşan, aynı işyerinde çalışan, iyi günde kötü günde birarada olan insanlarız.

Kısaca, hepimiz bu ülkenin insanlarıyız.
Sahilde kilim üzerinde oturup tavuk kanat pişirerek, demlediği çayı denize karşı içerek mutlu olabilmeyi başaran ülkemizin güzel insanları, kendilerince bir ölçü koyarak, kendilerince bir muhakeme yaparak siyasi tercihlerini yapabilmektedir.  Siyasiler ne kadar konuşursa konuşsun, ne yaparsa yapsın, herkesin bir kendi terazisi, bir hesabı var. Bazen bir partiye yıllarca destek verip sırtında taşıdığı gibi, zamanı geldiğinde o partiyi terk etmeyi, bir uyarı vermeyi de başarabilmektedir.
Yıllardır her seçimde, ülkemiz insanlarının sağ duyusuna inanmış, tercihlerine saygı duymuş biriyim. Yenilen İstanbul seçimlerinde de bir kez daha gördük ki, seçmen iradesi ve tercihi bir kez daha galip gelmiştir. Kazanan ülkemiz ve demokrasimiz olmuştur.
Dün gece seçim sonuçları belli olduğunda, cadde ve sokaklarda, meydanlarda uzun yıllardır görmediğim çoşku ve sevinci gördüm. Aslında, bir değişim arzusunun gerçekleşmiş olmasının mutluluğunu, umudunu gözlemledim.  
Yenilenen İstanbul seçimlerinin başta İstanbul’umuz olmak üzere, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizde birbirimizi ötekileştirmeden, farklı görüşlere hoşgörü ve saygı içerisinde, ayrışmadan yaşamanın hakim olmasını, samimiyetin, güler yüzün ve birleştirici üslubun var olmasını ve kamu kaynaklarının ülke menfaatleri için kullanılmasını arzu ediyorum. 
Yeniden seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu’na başarılar diliyorum. Seçmen tercihini yapmış, sözünü söylemiştir. Bundan sonrası bizleri yöneteceklere kalmaktadır. Artık her birimiz günlük hayatımıza dönmeli, işimize gücümüze bakmalıyız.
Saygı ve sevgilerimle.

 

 
Levent KÜÇÜK / CAFESİYASET
lk8080@hotmail.com
 


  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri