Yıldırım Demirören, eli değnekli kahramanlardan utan ve istifa et

Elin Rumen hocasından medet uman Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, eli değnekli kahramanlardan utanmalı ve hemen şimdi istifa etmelisin

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

NİHAT YAĞCIOĞLU / CAFESİYASET

İstanbul’da tarihi bir başarıya imza atan Türkiye Ampute Milli Takımı’nı, Türk halkına yaşattığı gurur vesilesiyle tebrik ediyorum. Kazandıkları şampiyonluğu tüm şehitlerimize, gazilerimize armağan eden oyuncuların alınlarından öpüyorum. Ve ayrıca Türk Milli Takımı’nı yalnız bırakmayan İstanbul seyircisine helal olsun demekten başka bir şey gelmiyor aklıma.  

Şimdi soruyorum size; bu çocuklar daha nasıl Türkiye’nin reklamını yapabilirdi? Elleri değnekli oyuncularımız, kardeşlerimiz sahada bizlere mücadelenin, hırsın, inanmanın ve birlik olmanın tamamını gösterdiler. Kendi imkânlarıyla belki de hiç menfaat gözetmeksizin sahada terini akıtmış, Türk insanının neler yapabileceğini Avrupa’ya ispat etmiş bu kardeşlerimiz her türlü imkân ve mükafatı hak etmiş konumdadır.

Geçtiğimiz haftayı hayal kırıklığı ile milleti hüsrana uğratan diğer A Milli Takım için de yazılıp çizilmesi gereken çok konu var. Futbol idaresinin en tepesinden, en tabanına kadar başarısızlık örneği sergilediler. Futbolun idaresini ‘Tüccar’ bir adama verirsen; hayatında futbol topuna dokunmamış kişiler Türk futbolunu yönetmeye kalkarsa sonuçları da her daim böyle olur. Bir adım öteye gidemeyiz.

2011’den bu yana idareyi devralan TFF Başkanı Yıldırım Demirören derhal ve acele istifa etmelidir. Milyar dolarları bulan bu bütçelerde kafalarına göre at oynatan zihniyetleri artık görmek istemiyoruz. Türk futbolunun gelişimine bir gram katkısı olmayacak kişiler ne yazık ki hâlâ futbolun başındalar.

Kimileri ellerinde değneklerle Türkiye’nin ve milletinin gururunu okşarken, kimileri de hata üstüne hata yaparak bu milleti hüsrana uğratıyor.

Elin Rumen hocasından medet uman Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, eli değnekli kahramanlardan utanmalı ve hemen şimdi istifa etmelisin.

NİHAT YAĞCIOĞLU / CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

ferhat karakafa

nihat bey yazılarınızı heyecanla takip ediyorum .bu yazınız da gayet güzel fakat değnek kelimesi pek hoş durmamış gibi.Foto Galeri
Video Galeri