Flaş iddia: YPG şehir savaşına hazırlanıyor!

Kamışlı sakinleri, bölgeden hiçbir YPG militanının çıkmadığını ve örgütün ilçe merkezine yeni silah ve militan sevkiyatları yaptığını söyledi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#

Yeni Şafak

yenisafak.com Kamışlı’da yaşayan sivillerle konuştu. Kamışlı sakinlerinden biri, bölgeden hiçbir PKK militanının çıkmadığını ve örgütün Yarubiye, Malikiye, Dırbesiye ve Kamışlı İlçe merkezine yeni silah ve militan sevkiyatları gerçekleştirdiğini söyledi.

'Petrol taşıyorlar'

Söz konusu kişi, yenisafak.com’a yaptığı açıklamada örgütün yalnızca zaman kazanmaya çalıştığını ve tüm yerleşim birimlerinde yeni siperler hazırladığını anlattı ve , "Soçi zirvesinin hemen ertesinde Kamışlı aksında tüm yerleşim birimlerin de hazırlıklar olağanüstü arttı. Barış Pınarı’nın ilk günlerinde tam bir hezimet yaşadılar. ABD askerlerinin çıkışı ve cephede yaşanan yenilgi örgütü ciddi bir çözülme ve belirsizliğe sürükledi. Ancak son günlerde Malikiye, Kamışlı, Yarubiye, Kahtaniye, Dırbesiye gibi beldelerde her sokak başına ham petrol dolu akaryakıt tankerleri taşıyorlar. Amaçları ham petrolleri ateşe vererek Türk uçakları ve İnsansız hava araçlarının görüş açısını engellemek. Bu kapsamda bir çok noktaya da yeni brandalar çektiler" diye konuştu.

'Rus askerleri giremiyor'

Malkiye’de ikamet eden bir başka kişi ise, Esed ve Rus bayraklı konvoyların gövde gösterisinde bulunduğunu ve yalnızca PKK’nın izin verdiği noktalara girebildiğini anlatarak, "Örgütün stratejik hatları var. Silah, lojistik depoları, karargahları, gizli tünelleri ve sözde özel birlik merkezleri gibi. Rus ve rejim bayraklı konvoyları bu noktalara sokmuyorlar. Geçtiğimiz günlerde Kamışlı’da Hattin ve Kamışlı-Haseke arasında ki Duvvar Zori’ye girmek isteyen rejim ve Rus konvoylarına PKK militanları izin vermedi. Geri dönüp gittiler. Çünkü buralarda yüzlerce militan ve stratejik öneme sahip terör noktaları var" dedi.
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri