Yüksekdağ, Sırtını Dayadığı Gün Kayyum Atamıştı

%10 oyu veren halk sırtınızı bize dayayın sorunu silahla değil siyasetle çözün demişti aslında.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Siz halkın oylarıyla seçilmiş bir parti iken size oy veren seçmeninizi yok sayarak terör örgütü olan YPJ,YPG,PYD’ye sırtımızı dayadık diyin daha da ötesi PKK ve FETÖ’ye sırtınızı dayayın sonrada halkın iradesi yok sayılamaz yaygarasını koparın.

Ama şunu bilin ki yurt dışında ki birkaç çığırtkan yandaşınız ve sırtınızı yasladıklarınızın dışında artık kimse size prim vermiyor..

Çünkü halk biliyor ki F.Yüksekdağ 19 temmuz 2015 te sırtını terör örgütlerine dayadığını göğsünü gere gere söylediğinde bahs ettiği bebek katili örgütlerin değil çözümü siyasette arayan,kandan şiddetten usanan vatandaşın %10 oyuyla seçilmişti.

%10 oyu veren halk sırtınızı bize dayayın sorunu silahla değil siyasetle çözün demişti aslında.Ama HDP halkın iradesine yaslanıp almış oldukları oy’larla daha çok güçleneceklenip hizmet etmeleri gerekirken kendilerini TBMM ne taşıyan seçmenlerini karşılarına alıp terör örgütleriyle birlik olup küçük,büyük demeden halkın katledilmesine destek oldular.

Seçilmiş Belediye başkanları o göreve kimin oyuyla ve ne için getirildiklerini unutup sanki kendilerini seçtikleri için zavallı halklarından intikam alırcasına katillere hizmet ettiler.

Halk onlardan yol istedi onlar yollara mayın döşedi..

Halk onlardan hizmet istedi onlar bombalarla evlerini patlattı..

Halk onlardan barış istedi onlar sivilleri katletti…

Dürümlü katliamında olduğu gibi,HDP 1 kasım seçimlerinde Dürümlü’den %90 a yakın oy almıştı bunun karşılığı yol,su,elektrik,hizmet olarak değil maalesef sırtlarını yasladıkları örgütlerin katlettiği 16 suçsuz şehit olarak döndü mezraya.

EY HDP! Bu gün seçilmişlerin üzerinden siyaset çığırtkanlığı yapacağınıza seçilmişlerinizle hizmet peşinde koşsaydınız akan kan da duracak,kürt halkı refaha huzura kavuşacaktı.

Ama artık anlıyorum ki sizin derdiniz bindiğiniz dalı kesmeyle..

Size inanmak isteyenleri sömürüp bitirdiniz.Her gün onlarca sivil şehit veriyoruz.Her gün onlarca çocuk sizin pirim verdikleriniz sayesinde babasız kalıyor.Her gün onlarca çocuğun umudu sönüyor.

Veeee artık yanlızsınız sırtınızı dayamanız gereken halka sırtınızı döndüğünüz gün kaybettiniz..

HDP sırtını terör örgütlerine yasladığı gün O örgütleri seçilmiş başkanlarının yerine kayyum olarak atamıştı zaten.

Devletin Şimdi yaptığı, sadece halkın makamlarından teröristlerin indirilmesi olayıdır.HDP,Halkın iradesini siz çoktan sıfırlamıştı zaten

O nedenledir ki halk HDP nin yanında değildir.Kürt halkı artık hizmet,huzur,sulh istiyor.Bu şekilde HDP için  yeni bir seçim bile yeni bir hezimet olacaktır.Çünkü onlarda biliyor ki kendilerine hizmet etmeleri için seçtikleri  siyasetçiler sadece içi boş bedenleriyle o makamlarda oturmakta tüm idare ve irade gözünü bile kırpmadan sivil halkı katledebilecek terör örgütlerinin elindedir.

Kadriye Esra AYGÜN / Cafesiyaset.com.tr
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri