YURTDIŞINDAN GÖNDERİLEN DOLANDIRICILIK AMAÇLI E-POSTA MESAJLARINA DİKKAT

"Sonraki aşamalarda, işlemlerin sonuçlanması için bir miktar paranın gönderilmesi istenebilmekte, kişiler dolandırılabilmektedir."

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Son günlerde kişisel e-posta adreslerine gönderilen (gereksiz e-posta olarak gelen)  mesajlarda,

                -Yurtdışında yaşayan bir akrabanızdan çok yüklü miktarda miras kaldığı,

                -Hastalık halinde olan ve çok kısa ömrü kaldığını belirten kişinin yüklü mirasını bağışlamak istediği,

                -Uluslararası banka ya da finans kurumlarınca kredi transferi yapılacağı,

belirtilerek, kişisel bilgiler ile özellikle banka bilgileri istenmekte, e-posta mesajlarına cevap verilmesi istenmektedir.

                Bağış ve miras gibi gerekçelerle kişileri yüksek bedeller ile cezbetmek isteyen kişiler, bu yolla kimlik avcılığı dolandırıcılığı yapmak istemekte, özellikle banka bilgilerinin ele geçirilmesi istenmektedir. Sonraki aşamalarda, işlemlerin sonuçlanması için bir miktar paranın gönderilmesi istenebilmekte, kişiler dolandırılabilmektedir.

                Vatandaşlarımızı, tüketicilerimizi bu tür e-posta mesajlarına karşı dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bu tür içerikler taşıyan gereksiz e-posta mesajlarına itibar edilmemesini, kişisel bilgiler ile özellikle banka bilgilerinin kesinlikle gönderilmemesini öneriyoruz.

Tüketicilerimizin, vatandaşlarımızın dikkatine sunuyoruz.

Saygılarımla

Levent KÜÇÜK / CAFESİYASET
lk8080@hotmail.com
 


  
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri