Yüzlerce insanın katledilmesini kınıyoruz

Memur-Sen Gümüşhane İl Başkanı Veli Ağaç, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik müdahale sonucu yüzlerce insanın katledilmesi, binlerce insanın darbeci katillerin kurşunlarına hedef olmasını şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Tarih:
  • Google
  • Pinterest
#
Ağaç, yaptığı yazılı açıklamada, Memur-Sen ailesi olarak susmayacaklarını, katilleri kınamaya ve lanetlemeye devam edeceklerini belirtti.
 
Bütün insanlık vicdanını katillere ve zalimlere karşı ortak isyana çağırdıklarını ifade eden Ağaç, şunları kaydetti:
 
"Mısır'da kadın, çocuk, yaşlı, genç demeden katliamlarını sürdüren darbeci katillerin cinayetleri daha nereye kadar sürecektir. Dün askeri darbe yaparak Mısır halkının iradesini katledenler, bugün de Mısır halkını katletmeye devam etmekteler. Bir taraftan cinayet işlerken diğer yandan kutlama yaparak vahşetlerine yeni bir boyut kazandırmaktadırlar. İslam İşbirliği Teşkilatı, BM ve AB başta olmak üzere uluslararası kuruluşlar Mısır'da hem demokrasinin katledilmesine hem de insanların öldürülmesine seyirci kalarak, darbecilere bazen açıktan, bazen de örtülü destek vermeye devam etmektedirler.
 
Mısır'daki darbeye açıktan destek veren ve darbeyi fırsat bilen İsrail devleti, Filistin'de yeni yerleşim yerleri inşa etmekte, karşı çıkanları da katletmektedir. Bütün bu olaylar göstermektedir ki Mısır'daki darbenin arkasında İsrail ve emperyalistlerin Ortadoğu'daki çıkarlarını korumak ve geliştirmek yatmaktadır. İsrail insansız hava araçları ile darbecilerin Sina Yarım Adasında ortak katliamlar yapması bunun açık kanıtıdır."
 
Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik müdahale sonucu yüzlerce insanın katledilmesi, binlerce insanın darbeci katillerin kurşunlarına hedef olmasını şiddetle kınadıklarını dile getiren Ağaç, açıklamasını şöyle tamamladı:
 
"Deniz kaplumbağalarının yaşamı ile yakından ilgilenen batı insanların, özellikle de Müslümanların yaşamı söz konusu olunca sessizliği tercih edip, katliamlar karşısında üç maymunu oynamaktadırlar.
 
Mısır'daki insanlık dışı katliamlara karşı bazı İslam ülkeleri ve batılı ülkelerin yöneticileri üç maymunu oynasa da insanlık vicdanı ve tarih onları asla affetmeyecektir.  Memur-Sen olarak katilleri ve katillerin işbirlikçilerini bütün dünyaya ifşa etmeye devam edeceğiz. Canilerin ve katillerin karşısında mazlumların ve mağdurların yanında olduğumuzu belirtiyor, darbecilerin katlettiği Mısırlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

ubeydullah

Başkana bak başkana.Bazı idarecilerin 3 maymunu oynadıklarını söylüyor. Sendika olarak kendileri ne yaptılar.Foto Galeri
Video Galeri