Zarrap’ın zaptından iktidar çıkar mı ?

Şu kesin ki Zarrap’ın yargılanması için ABD de kurulan mahkemenin savcısı da yargıcı da aynı şebekenin mensupları. Zarrap çete tarafından zaptedilmiş bulunuyor. Vaadler ile itirafcı konumuna oturtulan Zarrap’ın Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan ithamları senaryonun konusunu oluşturacak.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

CAFESİYASET

Küresel çete Derin Pentagonun tayin ettiği sınırları aşan, vesayeti reddeden Türkiye’nin iktidarını tekrar eski aciz konuma indirgeyemeyen çete, bu kez yönetimini gaspettiği ABD de delillerinden şahitlerine, savcısından yargıcına kurgulu bir yargı tiyatrosu ile Türkiye iktidarını indirme teşebbüsünde.

            Küresel tapınakçı sapkın şambala çetesinin bu kumpasları bizim için normal ve anlaşılabilir bir durumdur. Sonuçta savaşıyoruz. Küresel bir kıyamın tetikleyicisi bir devlet ve milletiz. Düşman elbette bizim kıyamımıza direniş olarak her türlü şeytani oyuna girişecek.

            Hatırlayalım ki 1960 tan  2007 ye kadar  Türkiye’nin siyasi aktörleri ABD nin izni, oluru olmadan yaprak dahi kımıldamayacağına dair bir paradigmanın zebunu olarak davrandılar. ABD muhalifi rolü oynayan güya solcusu da, dindarlığı merkeze alan güya muhafazakar sağcısı da, güya milliyetçisi de bu yargıyı peşinen kabul ederek siyaset taptılar. ABD  den nefret edenlerin hergün habire ABD nin ne kadar korkunç, güçlü, kafasına koyduğu her şeyi yapabilen yenilemez bir güç olduğuna dair vurguları bilinç altına işlediklerine şahit olduk. Güya ABD muhalifleri ABD nin karşı gelinemez bir ilah olduğunu ifade etmeyi maharet telakki ettiler.

 Meseleyi kendimden bir örnekle daha da vuzuha kavuşturayım.  Babam  şeriatçı, milliyetçi tarikatlı bir hukukçu idi. Sanırım 1967 veya 678 yılları idi. İlkokul öğrencisiyim. Arkadaşlarımız ile kendimizce siyasi müzakereler yapıyoruz.  Bendenizin  ‘’ olum Rusya bize bir şey yapamaz, Amerika gibi dostumuz var ‘’ dediğimi çok iyi hatırlıyorum.

Bir başka hatıra. Yıl 2006 bendeniz Erzincan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yapıyorum. Hizmetlerin takibi ile ilgili Ankara’da işlerimi bitirdim. Ankara Kızılay’da bir seyahat acentesindeyim. Uçak bileti alacağım. Neşeliyim, personele espriler yapıyorum. Firmanın sahipleri beyefendi ve eşi ile sohbet ediyorum. Tanıştık. Kırım Tatarı imişler. Ben Tayyip Erdoğan Bey’i kastederek ‘’ hadi bakalım artık Türkiye’de Kırım Tatarı bir Başbakanınız var ‘’ dedim. Aman Allah’ım o da ne ! İşletme sahibi bayanın gözleri büyüdü, boyun damarları patlayacak gibi şişti. Çıldırmışçasına bayan bağırmağa başladı. ‘’ Amerika onu indirecek, Amerika onu indirecek. ‘’. Zavallılığı, köleliği, kişiliksizliği, ahmaklığı……….manzara bu idi.

            Çok açık olarak görülmüştür ki Türkiye’de muhalefet konumunda olan CHP,  ABD'nin darbe yaparak iktidarı kendisine hibe, hediye etmesini bekleyen, bunun gerçekleşmesi için nerede ise yalvaran bir tavrı siyasetinin ana ekseni yaptı, halen de durum daha da belirgin olarak böyle. Türk Silahlı Kuvvetleri yönetimi 1960 tan 2008 yılına kadar aynı vesayet kafası ile Pentagonun himayesinde olmayı ve Pentagonun TSK yı müttefikliğe kabul etmeğe tenezzül buyurmasını önemli bir avantaj olarak gördü. Pentagon TSK genel kurmayında son sözü söyleyen bir üst olma pozisyonunu 2008 yılına kadar sürdürdü.

            1998 den bu güne Türkiye’yi küresel aktör merkez ülke olmağa zorlayan gelişmeler ve Türkiye’nin bu yeni konumu tercihi sonuçta düşmanı 15 temmuz 2016 da Türkiye’yi işgal ile sonuçlanacak bir darbeye girişmeğe mecbur kıldı. Küresel çete 15 temmuzda mağlup oldu. Çetenin mağlup edilemeyeceğine dair paradigma çöktü.             

Şimdi her şey farklı. Şeriatçısı, milliyetçisi, Atatürkçüsü, solcusu, sağcısı, tesettürlüsü, tesettürsüzü, vb. Yurtsever halkın tümü küresel çete hegemonyasına karşı bir kıyamın taraftarı olmanın ötesinde mensupları durumuna inkilap ettiler. Küresel çetenin hamile bıraktığı işbirlikçi manda kafalı zebunlar ile Tapınakçıların TC. Yurttaşı şövalyeleri çetenin Türkiye’yi dize getirmesini canhıraş bir yırtınma ile istiyorlar, bekliyorlar. Bir de seyirciler var. Ne olur ne olmaz diyip kenarda sessiz, tavırsız sütre gerisine saklanmış zavallılar.

            Soruyu bir daha soralım Zarrap’ın zaptından küresel çeteye Türkiye’de iktidar çıkar mı?

                                                                                              

Murat Bahadır Akkoyunlu 

CAFESİYASET
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Cemil Alemdar

Gayet güzel yerinde tespit.Foto Galeri
Video Galeri