"Zorba Serseri Kovboy"

İki kutuplu dünyanın tek kutuba evrilmesi ile ABD ; dünyanın idaresine soyunmuş sahtekar , meteliksiz, zorba ,haydut bir kovboy görüntüsü vermeye devam ediyor.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

CAFESİYASET

Hangi coğrafya da olursa olsun kan ,göz yaşı ve yıkım getiriyor ve o coğrafyanın zenginliklerine adeta el koyuyor.
İletişim çağını yaşadığımız dünya da her şeyi açıkça izliyor ve anlamaya çalışıyoruz.

Dünya da iletişimin küçücük bir telefona sığmasıyla ; ABD artık hiçbir şeyi gizleyemez ,üstünü örtemez hale gelmiştir.

Ancak acı olan şu ki bütün dünya;  olan biten herşeyi  gördüğü ,duyduğu halde ; ABD’nin katliamlarına , zorbalıklarına , her gün insanlık suçu işlemesine rağmen seyirci kalmasıdır. Daha da acı olan ise akıtılan kanın , yıkılan , talan edilen şehirlerin neredeyse tamamının müslüman coğrafyasında olması ve buna karşı müslümanların çaresiz ve sessiz kalmasıdır.

Dünya adeta ABD’den yılmış, bıkmış durumdadır. Her yer de , her  zemin de ; kendini güçlü ve üstün gören “zorba pislik kovboy” edası; dünya milletlerini “aman ben buna bulaşmayayım bana bir zarar verir şimdi”  tavrına zorlamaktadır. 

Dünya hukuku bu zorba, pislik  kovboya göre şekillenmekte kimse sesini dahi çıkaramamaktadır.

Öldürdüğü milyonlarca masum sivilin kimse hesabını sormamakta , soramamaktadır.

Ortadoğuya  çeşitli bahanelerle girdiği ülkeler de gün geçmiyor ki katliamlar yapmasın ,insanlık suçu işlemesin.

Ortadoğu da her yeri haraca bağlayan “zorba pislik kovboy”  ,kendini zayıf hissettiği yerler de yalanlar , iftiralar ve bir sürü komplolar icra etmekte  zihinler de  “korku imparatorluğu” oluşturmaya çalışmaktadır.

Medyayı kullanıp her yanınız da üslerimiz var tepenize çökeriz , eliniz deki üç kuruşu da alırız tehditin de bulanmaya pervasızca devam etmektedir.

Girdiği her kasaba da , kasabanın şerifi bu serseri kovboya biat etmeli  boyun eğmelidir yoksa ortalığı dağıtıp elindeki bütün zenginlikleri almakla tehdit etmekte maraza çıkarmaktadır.


Nitekim başta Suud kasabasının şerifi , bu serseri kovboya biz zaten sizin adamınız deyip sadakatini tazelemiştir. Ardından da diğer kasaba şerifleri bu serseri kovboya sadakatlerini göstermişlerdir.

Son zamanlar da Türklerin kasabasından ,zorba serseri kovboyun adamları kovulmuş  ve bu zorbaya haraç ödemeyi kesmiştir.
Burada Reis olan  “Uzun Adam” dedikleri biri haraç da vermem , buraya da sokmam seni deyip serseri ,zorba kovboya rest çekmiştir.

“Uzun Adam “ mevzilerini tahkim etmiş , silahlarını yenilemiş , komşularıyla görüşmüş ve serseri zorba kovboyu beklemektedir.

Bu arada kasabada bulunan kendini  gizlemiş , “Uzun Adam”ın yanındaymış gibi duran serseri kovboyun kripto adamları, kasaba içinde olup bitenleri patronlarına jurnallemektedir ve zorba kovboyun kasabayı ele geçirmesi için kasaba da her türlü tertibatlar yapmakla meşguldür.

Biraz Salih Memecan’dan esinlendim bu yazıyı yazarken ama olaylara bu gözle bakmak sanırım biraz daha netleştiriyor her şeyi.

Çok kovboy filmi izlemişsinizdir , neredeyse tamamın da iyiler kazanmaktadır. Burada da iyiler kazanacak “serseri zorba kovboy ve adamları” yenilecektir. Emin olun.

Milletimiz her türlü zorluğa karşı dirençlidir ve üstesinden gelecek güçtedir.

Zor günlerin sonun da mutlaka güneş , mazlumların ve inananların üzerine doğacak, zalimler yenilecektir.

Bu coğrafya da yaşamak zordur fakat bir o kadar da mükafatları, nimetleri vardır.

Tarih , yaşadıklarımız ve geldiğimiz süreç milletimizi adeta ayağa kalkmaya mecbur hale getirmiş ve necip milletimiz ayağa kalkmıştır. Allah’ın muradı bu yöndedir. Bu necip millet “bu topraklar da düşen sancağı tekrar burçlara dikecektir.”

Ne yaparlarsa yapsınlar , ne derlerse desinler , ellerinden geleni ardına koymasınlar “kaderin üstünde bir kader vardır” ve Allah nurunu tamam edecektir.

Korkmayın ,cesaretli olun , dik durun…

CAFESİYASET

 

 
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri