Zorlu Coğrafyada Bir Olmak, Diri Olmak

Zorlu coğrafyada başarılamayacak olanları başarabilen bu necip Türk Milleti, birlik ve beraberliğine helak getirmeden daha güzel barışçıl bir Dünyanın inşası için her geçen zaman dilimini ayrıntılarıyla birlikte iyi değerlendirirse, uzakmış görülen teknolojik gelişmelerdeki açığı kısa zamanda gelişmiş ülkelerle arasını kapatacaktır.

Tarih:

  • Google
  • Pinterest

Zira Türkiye alt yapısıyla, İnsan kaynağıyla, yeraltı ve yer üstü zenginliği ile ender ülkelerden birisi olmasının getirdiği avantajları iyi bir şekilde değerlendirmesi gerektiğinin bilinci içerisinde olunduğu taktirde, yüz yılın atılımını yapmasının kaçınılmazlığının da önlenemez yükselişinin ülkesi olacaktır.

Türkiye’nin gelişmesinde en büyük engellerinden birisi yönetimsel istikrarsızlıktı. Ülke her ekonomik ve teknolojik atılımını gerçekleştirmeye kalktığında, mutlaka önüne bir iç engel çıkartılarak, ülkenin kalkınma hamlelerine set çekme politikaları ile engel olunması için her türlü yol denemişliğini bugün daha net görmekteyiz.

Planlı bir şekilde Türkiye’yi Sanayi Üretiminden ve Teknolojik yatırımdan, uzak tutmak için her türlü hile ve aldatıcı yolları deneyen ülkeler, bir parmak bal misali yatırım ülkesinden öte tüketim ülkesi olması için gizli güçlerle birlikte yerli işbirlikçi güçlerle sıkı sıkı çalıştılar. Neticede başarılı oldular.

 Teknoloji alanında, özellikle savunma ve yerli üretim alanında dışa bağımlı bir ülke konumuna sokmayı başardılarsa da, titreyip özümüze dönmekten hiçbir zaman geç kalınmış sayılmaz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle yakalanan ve her geçen yıl daha güçlenecek olan yönetimde istikrar, hiç şüphesiz Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen emperyalizm denilen tek dişi kalmış canavarı endişelendiriyor.

Şimdi vatandaş olarak bize düşen, Millet olarak bize düşen görev ve sorumluluk, politik düşünceler ne olursa olsun, düşünce farklılığımız ne olursa olsun, politizelik den uzak, günümüz yüz yılında, Türkiye için en ideal olan yönetim sistemini desteklememizdir.

Elbette ki her sistem eksiklikle başlar, eksiklikler, noksanlıklar olacaktır. Sistemin işlemesini tıkayan nedenleri tespit ederek revize etmek te zaman dilimi içinde en kısa zamanda gidermekle olacaktır.

Yönetimsel istikrarı yakalayan Türkiye Toprağında yaşayan her insanın mutluluğu olacağı gibi, Dünya barışının öncüsü, mazlum halkların ise umudu, güvencesi olacaktır.

Yeter ki içte dış güçlere ve işbirlikçilerine karşı birlik olmayı, politik çıkarlardan ayrıştırarak Millet, Vatan ülküsü haline getirip, her engele göğüs gererek çok çalışarak milli üretimi gerçekleştirelim.

Milli birliği geçmişteki atalarımız yaptılar ve başardılar.

Başarılarının sonucunda destanlaştılar. Tarih Cumhuriyet öncesi ve Cumhuriyet sonrası Destanlarla dolu. Atalarımız bize nasıl ki destansı bir ülke bıraktılarsa, bizde gelecek nesle milli birliğin sarsılmaz gücünü göstermemizin bilinç ve sorumluluğuyla önce vatan için çok üreterek çalışarak göstermeliğiz.

Neşat YALÇIN / CAFESİYASET

nesatyalcin@gmail.com
HABER YORUMLARI
600


Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.Foto Galeri
Video Galeri